Rozstanie na głowie jest linią dzielącą włosy na głowie na kilka części, najczęściej na dwie. Stosuje się go nie tylko do cięcia, stylizacji lub podczas permutacji chemicznej. Rozstanie może stać się ozdobą już ukończonej fryzury lub fryzjera. Dzięki rozchyleniu na głowie możliwe jest nakładanie jednej fryzury każdego dnia, a fryzura będzie wyglądać inaczej za każdym razem.

Jak zrobić rozstanie?

Istnieje kilka rodzajów podziału, od bardzo prostych do złożonych i skomplikowanych.

  1. Bezpośrednie rozstanie. Jest również nazywany środkową częścią. Jego linia znajduje się ściśle w centrum. Eksperci radzą poruszać się wzdłuż linii nosa, a następnie dokładnie odgadnąć lokalizację rozstania i mogą sprawić, że będzie gładka.
  2. Rozstanie boczne. Linia skośnego rozstania może znajdować się po obu stronach i "iść" od środka w dowolnej odległości. Aby włosy były bardziej zgrabne, a fryzura utrzymana, lepiej nie wkładać części na środek brwi.
  3. Rozstanie zygzakiem. Zing-zygzak wygląda jak seria trójkątów. Mogą być duże lub małe, wszystko zależy od rodzaju włosów i fryzury. Aby umożliwić takie rozstanie, najlepiej przestrzegać poniższego schematu. Najpierw wykonaj dwa ukośne rozstanie, będą to wierzchołki trójkątów. Następnie należy rozczesać włosy z dwóch stron i zabezpieczyć gumkami. Teraz za pomocą szczotki do włosów tworzymy trójkąty.

Wybór podziału jest całą nauką, ponieważ pod każdym kształtem twarzy należy wybrać rozstanie indywidualnie. Na przykład właściciele okrągłej twarzy lepiej preferują ukośne rozstanie. Spławi to okrągłe policzki i skoryguje duży nos.

Rozstanie nie tylko pomaga skorygować owal twarzy. To świetny sposób na zaoszczędzenie czasu, ponieważ starannie stylizowane włosy ze skośnym lub prostym rozstępem można już nazwać fryzurą.

Jeśli masz wystarczająco grube lub niesforne włosy, możesz traktować korzenie w środkowej części odrobiną pianki do stylizacji. Wtedy nie będziesz się martwić, że włosy oderwą się od wiatru.

Parting Bangs

Szczególnie interesujące mogą być włosy, jeśli jesteś właścicielem długich i prostych włosów. W takim przypadku można wykonać rozcięcie boczne z ukośnymi grzywkami, co spowoduje asymetrię fryzury i uczyni ją niezwykłą. Aby zrobić rozerwanie na głowie z hukiem, stylista zawsze bierze pod uwagę nie tylko życzenia klienta. Przed rozstaniem należy wziąć pod uwagę rodzaj kształtu twarzy i strukturę włosów. Jeśli na głowie znajdują się wiry lub łysa głowa, możesz je ukryć.