Do niedawna dzieci mogły tylko marzyć o tenisówkach z walcem na pięcie, a następnie, jeśli pozwoliła na to wyobraźnia. Dziś to "osiągnięcie nauki i technologii" można kupić prawie w każdym prowincjonalnym mieście lub zamówić w inny sposób z dostawą przez Internet. Oczywiście te tenisówki są znacznie droższe od zwykłych butów, ale jak mówią "gra jest warta świeczki". Trampki na kółkach mogą w oczach dziecka stanowić poważną konkurencję dla rolek, deskorolek, a nawet rowerów. W końcu jest w tym coś magicznego, jak we wszystkim nowym, czego nie można powiedzieć o reszcie już znanych przedmiotów. Dziecięce tenisówki na kółkach mogą być świetnym prezentem na urodziny lub inne święta.

Charakterystyczną cechą tych trampek jest obecność specjalnej wnęki znajdującej się na podeszwie w okolicy pięty, do której są montowane rolki. Możesz również instalować w nich kody pośredniczące, dzięki czemu zwykłe trampki nie różnią się od tych, które zwykliśmy oglądać. Dominującą różnicą między sneakersami dla dzieci a rolkami i wrotkami jest możliwość jazdy na łyżwach niemal w każdym miejscu, nawet jeśli jazda na zwykłych rolkach byłaby zupełnie nieodpowiednia (w sklepach, szkołach i innych miejscach publicznych). Podobne obuwie produkowane jest nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Wśród jej kochanków pojawił się nawet nowy sport, nazywany stepowaniem.

Czy rodzice nie narażają swoich dzieci na dodatkowe niebezpieczeństwo, kupując cudowne buty? Po przeprowadzeniu badań związanych z określeniem prawdopodobieństwa urazu, używając jednego lub drugiego narzędzia kołowego, stało się jasne, że jazda na takich trampkach jest wielokrotnie bezpieczniejsza niż jazda na zwykłych trampki na kółkach dla dziewczynek roller skate, deskorolka, skuter, a nawet więcej na rowerze. Buty do biegania na rolkach (na kółkach) dla dziewcząt różnią się z reguły jaskrawymi kolorami i mogą zawierać światła, które zapalają się podczas jazdy.

Zasady jazdy na trampkach na kółkach

Przed jazdą musisz włożyć rolki do specjalnych otworów w tenisówkach. Na początku dziecko może potrzebować pomocy. Lepiej go utrzymywać, dopóki się nie przyzwyczai i zacznie utrzymywać równowagę na własną rękę. Zanim zaczniesz się poruszać, powinieneś ustawić prawą stopę do przodu w lewo lub odwrotnie, najważniejsze jest to, że nogi są na tej samej linii. Aby rozpocząć ruch, wystarczy podnieść zarówno skarpetę, jak i odepchnąć ją od tylnej nogi, umieścić nogę w poprzedniej pozycji i przesunąć środek ciężkości do przedniej nogi. Aby zatrzymać, opuść skarpetę lub hamulec obcasem.