Podczas wizyty w Portugalii jako turysta, należy wyznaczyć co najmniej jeden dzień, aby odwiedzić Sintrę, która sąsiaduje z Lizboną. To małe miasteczko wraz z okolicą znajduje się na liście światowego dziedzictwa. Wycieczka do Sintry z Lizbony, stolicy Portugalii, to tajemnicza studnia dedykacji, niesamowity Rock Cape, mauretańskie zamki. egzotyczne parki, pałace, klasztory i wiele nowych doświadczeń.

Warunki klimatyczne

Ze względu na korzystne położenie geograficzne miasta Sintra od zawsze wyróżnia się łagodnym klimatem. Z tego powodu stał się ulubieńcem królewskiej dynastii, a mieszkańcy stolicy przybywają tu z nadzieją na oderwanie się od duszącego ciepła i zanurzają się w ciepłe i łagodne wody Atlantyku. Temperatura w najcieplejszych miesiącach nie jest wysoka, ale dzięki lekkiej bryzie można tu swobodnie i swobodnie oddychać.

Климат Синтры

10 najlepszych zabytków Sintry (Portugalia)

Obszar, w którym znajduje się Sintra, znajduje się zaledwie 23 km od stolicy Portugalii, więc miasto jest ulubionym miejscem turystów, którzy mogą dostać się do niesamowitego miasta w minutę, oddech historii na kolanach pięknej przyrody. Biura podróży oferują wycieczkę z wycieczką po zabytkach w centralnej części starego miasta. Oto, co można zobaczyć w Sintra za 1 lub kilka dni:

 1. Narodowy Pałac Sintra w Portugalii (Palácio Nacional de Sintra). Przez długi czas była to główna rezydencja władców. Zbudowany w centrum, ma wszystkie oznaki mauretańskiego wpływu na architekturę tamtych czasów. Pałac zawiera najbogatszą i najobszerniejszą kolekcję płytek azulezhu. Budynek jest widoczny z daleka dzięki ogromnym rurom w kształcie stożka w kuchni.
 2. Национальный дворец
 3. Zamek Maurów w Sintrze . Zniszczony budynek, odrestaurowany i który stał się częścią strefy parkowej sąsiedniego Pena Palace, przyciąga zainteresowane widoki turystów. Zbudowany w czasie panowania Maurów, zamek, stojący na szczycie góry, świadczy o dawnej mocy i chwale czarnych zdobywców.
 4. Замок мавров
 5. Pena Palace (Palacio Nacional da Pena) w Sintra. Bajeczny pałac Pena, położony na jednym z najwyższych wzgórz w Sintrze, otoczony jest fantastycznym parkiem. Wnętrze zamku zachowało się w tej samej formie, w jakiej było z ostatnią królową Portugalii. Cała kompozycja zamku, wzgórz, luksusowego parku z drzewami iglastymi, rabat kwiatowych, egzotycznych roślin i stawów wypełniona jest romantyzmem z XIX wieku. Zamek Pena w Sintrze to luksusowe miejsce do organizacji sesji zdjęciowych o każdej porze roku.
 6. Дворец Пена
 7. Wieża Sintra w Portugalii. Tajemnicze podziemne tunele w kompleksie Quinta da Regaleira zostały zbudowane w Sintra na początku ubiegłego wieku. Wyglądają tak, jakby reprezentowały mistyczne przejście od światła do ciemności. W Quinta da Regaleira, centralnym budynkiem jest Studnia Inicjacji lub odwrócona wieża Sintra. W kompleksie znajduje się także: kaplica, pałac, wspaniały park z jeziorami, studnie, groty, fontanny i różne kompozycje rzeźbiarskie.
 8. Башня Синтра
 9. Pałac Montserrat w Sintra (Portugalia). Kolejne dno stanowi piękna architektoniczna wizytówka miasta - pałac zbudowany przez wybitnych arystokratów.
 10. Дворец Монсеррат
 11. Quinta da Regaleira w mieście Sintra (Portugalia). Piękny zamek powietrzny w stylu neogotyckim, składający się z czterech pięter, jest jednym z głównych punktów miasta. Został nazwany na cześć baronowej - pierwszej kochanki majątku. Na terenie zamku znajduje się park z fontannami, jezioro i kaplica.
 12. Кинта-де-Регалейра
 13. Klasztor Kapucynów w Sintrze. To interesujące miejsce, założone ponad pięć wieków temu, znajduje się w opłakanym stanie, ale nie jest to powód, aby tu nie być. Jedyną wadą - trudno jest dostać się do miejsca, ponieważ autobusy nie przychodzą tutaj. Będziemy musieli zarezerwować taksówkę lub wynająć samochód.
 14. Монастырь капуцинов
 15. Las lub park w Sintrze (Portugalia). To naprawdę wspaniałe miejsce. Pod gęstymi koronami drzew, gdzie pada niewielkie światło, znajduje się prawdziwe królestwo paproci i mchu. Jeśli pójdziesz tutaj o zachodzie słońca, trudno będzie pozbyć się myśli, że czarodziejski trolel lub inne mityczne stworzenie ma wkrótce wejść na ścieżkę.
 16. Лес в Синтре
 17. Plaże Sintry . Odpoczynek na lokalnym wybrzeżu to ciepły piasek, błękitna woda, skały dla tych, którzy potrzebują prywatności, restauracje i kluby tuż przy plaży dla tych, którzy lubią wszystko od życia do maksimum.
 18. Пляжи Синтры
 19. Cape Roca (Sintra). Znajduje się 18 km od miasta i łatwo do niego dotrzeć. Z przylądka otwiera się wspaniały widok, ponieważ jest to najbardziej ekstremalny punkt zachodniej Portugalii i Eurazji jako całości. Burzowy ocean, gigantyczne skały, ogromne kaktusy - wszystko to można zobaczyć odwiedzając Przylądek Roca.
Мыс Рока

Hotele w Sintra (Portugalia)

Życie w mieście nie jest tanie, ale należy się tego spodziewać, ponieważ jest to starożytne miasto Portugalii o wielowiekowej historii, a turystyka aktywnie się rozwija. Wszystkie lokalne instytucje to dekady ekskluzywnej usługi, bogate meble i luksus. Oto najbardziej popularne hotele z gośćmi miasta Sintra w Portugalii:

 • Tivoli;
 • Arribas;
 • Nova;
 • Hotel Blue House;
 • Villa Das Rosas.
Отели Синтры

Restauracje Sintra

Pytanie, gdzie zjeść w Sintrze, nie ma żadnego znaczenia, ponieważ w tym małym miasteczku znajduje się ogromna liczba restauracji, barów z przekąskami, kawiarni i pizzerii, dosłownie na każdym rogu. Możesz wybrać dania z bogatej lokalnej, jak i każdej innej kuchni. Oto kilka popularnych miejsc:

 • Midori;
 • Lab;
 • Tawerna Kreativa;
 • Nau Palatina;
 • Bar Do Fundo.
Рестораны в городе

System transportowy Sintra

Taki środek transportu jako tramwaj jest egzotyczny w Sintrze. Stara przyczepa jedzie do sąsiedniego miasta i jest raczej atrakcją niż pełnowartościowym środkiem transportu. Ale autobusy w Sintrze są głównym środkiem transportu dla obywateli i turystów, zwłaszcza jeśli chodzi o odległe miejscowości turystyczne lub plaże. Koszt przejazdu jest niewielki, nie ma potrzeby wynajmowania samochodu ani taksówki. Autobusy kursują ściśle według rozkładu, dosłownie co 10 minut w różnych kierunkach.

Транспортное сообщение