Oprócz ryb i ślimaki w akwarium często chowają krewetki. Gatunki, które opanowały słodką wodę i są w stanie przetrwać w niej, dostały się do nowoczesnych zbiorników wodnych.

Krewetki - dekoracja akwarium

Wiele osób ma jasne kolory niemal wszystkich odcieni tęczy i wygląda spektakularnie na tle zielonej roślinności zbiornika. Ale krewetki w akwarium są bardzo wymagające w warunkach uwięzienia. Są nie tylko ozdobą, ale także sanitariuszami stawu, oczyszczają go z licznych organicznych odpadów roślinnych lub żywnościowych.

To są pokojowi przedstawiciele świata wody. Krewetki w akwarium ogólnym można łączyć ze spokojnymi i średniej wielkości rybami, nie zaleca się trzymania z agresywnymi i drapieżnymi gatunkami.

W sprzyjającym klimacie potomstwo krewetek pojawia się w ciągu jednego do dwóch miesięcy. Młody wzrost ma małe niedostrzegalne rozmiary, jest zagrożony wieloma niebezpieczeństwami ze strony małych ryb i rodziców. Kiedy w akwarium są riccia, mech java , procent przeżycia młodych osób wzrasta. Ale lepiej jest rozmnażać populację w oddzielnym naczyniu od ryb.

W zbiorniku ogólnym skorupiaki żywią się resztkami jedzenia od ryb. Raz w tygodniu mogą dodawać ziołowe suplementy - cukinia, ziemniaki, ogórki, sałata, kapusta, szpinak. Mogą spędzić długi okres bez jedzenia, żywiąc się mikrocząsteczkami organicznymi. Krewetki można bezpiecznie pozostawić w spokoju na kilka tygodni, bez obawy, że nie przeżyją.

Pielęgnacja i pielęgnacja krewetek w akwarium

  1. Kształt i wielkość akwarium. Krewetki mogą żyć na statkach o dowolnej pojemności, ale najbardziej preferowane są objętości od 35 do 100 litrów. Maksymalnie 10 osób można kupić za sto litrów objętości, tak aby nie konkurowały ze sobą pod względem siedliska i żywności.
  2. Temperatura wody Krewetki mogą z powodzeniem dostosować się do wody o temperaturze 20-28 stopni. Modernizację wody należy przeprowadzać co tydzień do 40%. Słodkowodne skorupiaki są dość wrażliwe na jakość wody. Powinien być czysty i bogaty w tlen, jego skład - miękki i neutralny.
  3. Sprzęt do akwarium. Spośród wyposażenia do ich zawartości potrzebny był system filtrujący, napowietrzanie, ogrzewanie i oświetlenie. Strumień z filtra nie powinien być kierowany do środka akwarium, lecz z boku, aby powstał mały wewnętrzny przepływ. Krewetki często się mnożą, a młode mogą dostać się do filtra. Dlatego w naczyniu lepiej jest użyć filtra gąbczastego, do którego nie będą mogli się dostać. Położenie wlotu wody można zamknąć drobną siatką. Skorupiaki są dość wrażliwe na obecność tlenu w wodzie, dlatego sprężarka musi być włączona przez cały czas. Ogrzewanie i oświetlenie można dostosować do potrzeb ryb i roślin.
  4. Dekoracja akwarium. Kiedy projektujesz akwarium dla krewetek, powinieneś stworzyć schrony, w których mogą się ukryć podczas okresu linienia. Do tego pasują zamki, zatopione statki, zaczepy, korzenie drzew. Młode osobniki często linią i ukrywają się w nich.
  5. Ziemia Glebę do akwarium zaleca się używać kamienistych, jak w strumieniach. Taka atmosfera przybliży krewetki do ich siedlisk. Raz do roku należy umyć glebę, aby można było usunąć nagromadzoną materię organiczną z akwarium i poprawić jakość wody.
  6. Otwory w akwarium. Krewetki mogą wylać się ze stawu. W naczyniu należy pozostawić tylko małe szczeliny dla przepływu powietrza między pokrywką a samym akwarium. Pozostałe otwory można zamknąć kawałkami piany. Krewetki żyją od jednego do dwóch lat.

Właściwa konserwacja krewetek pozwoli im prowadzić zdrowe życie i rozmnażać się. Takie niezwykłe mięczaki długo będą cieszyć właściciela jasnym wyglądem i ozdobią staw.