Gurami - jedna z najsłynniejszych ryb akwariowych, bezpretensjonalna w pielęgnacji i pielęgnacji, ma dobry charakter i jest prawie wszystkożerna. Dla połączenia wszystkich tych czynników żyrafy lubią wielu akwarystów.

Jest perła, marmur, niebieski, miód i spiczasty gurami. Właściwie gatunki nawet więcej, różnią się kolorem i rozmiarem. Jednak wszyscy przedstawiciele gurumu morskiego dobrze się dogadują w tych samych warunkach i wyróżniają się jedynie kolorem.

Gourami w akwarium

Ryby gourami przybyły do ​​nas ze zbiorników południowo-wschodniej Azji, gdzie żyły zarówno na stojących, jak i ruchomych wodach. Głównym wymogiem dla guru jest dostępność przestrzeni do zabawy w ruchu wokół akwarium i wystarczająca liczba roślin, wśród których można stworzyć sobie odosobnione gniazdo.

Jeśli chodzi o sąsiadów, możesz wybrać haracynę, np. Neon, a także skalar, sum. Wyeliminuj drapieżne i żyworodne ryby, nie pasują do partnerów gourami. Zbyt małe ryby, w tym narybek, mogą być postrzegane przez gourę jako pożywienie.

Zaleca się akwarium dla gourami o pojemności 70 litrów, dzięki czemu kilka ryb żyje w nim wygodnie. Gleba dla akwarium jest lepiej wybrać ciemny kolor, odpowiednie kamienie rzeczne i kamyki.

Niezbędne są rośliny dla gourami: mogą to być algi i rośliny pływające. Jednak nie daj się ponieść zalaniu akwarium, a raczej zostaw miejsce do pływania.

Dodaj do akwarium i zaczepów. Oprócz funkcji estetycznej produkują specjalne substancje humusowe, które zbliżają wodę do stanu środowiska naturalnego i korzystnie wpływają na zdrowie ryb.

Jak zachować gourami?

Optymalna temperatura wody dla gurami wynosi + 24-270 С. Woda w akwarium lepiej jest zmieniać co tydzień do około ⅓ części. Temperatura dla gurami ma ogromne znaczenie, jednak przy zmianie wody są w stanie wytrzymać krótkotrwały wzrost i spadek temperatury.

Warunki gourami pozwalają na akwarium bez filtracji i napowietrzania wody, ale lepiej, jeśli te systemy działają. Oświetlenie ryb jest dość ważnym czynnikiem. Cóż, jeśli rano będzie to naturalne światło słoneczne, ale można go zastąpić jasnym sztucznym oświetleniem. Ryby nie potrzebują całodobowego światła, urządzają im noc, wyłączając lampę.

Ryby Gourami mają wiele gatunków, na przykład marmur i gourami z pereł, których zawartość nie odbiega od warunków ogólnych. Ale aby powstrzymać komercyjne gurami w akwarium, należy pozyskać najmłodszych osobników. Przy odpowiedniej pielęgnacji mogą osiągnąć nawet 35 cm wzrostu w akwarium.

Gourami w akwarium może żyć 5-7 lat, jeśli zaobserwujesz warunki konieczne do życia: temperaturę i światło, zmiany wody, obecność roślin, regularne i zróżnicowane karmienie.

Co karmić gourami?

Jedzenie dla gourami możesz użyć dowolnego typu:

  • suchy;
  • żywy;
  • warzywo;
  • Marmurowa zawartość goura
  • zamrożone.

Małe ryby są bezpretensjonalne w żywności i chętnie korzystają z tego, co je oferujesz, nawet jeśli jest to twarożek, stopiony ser lub zdrapane mięso. Małe usta są cechą struktury gurami, dlatego karmienie jest możliwe tylko w małych kawałkach. W przeciwnym razie guru nie będą w stanie wychwycić i strawić cząstek jedzenia.

Nie przekarmiaj ryby, najlepiej urozmaicić menu dla gourami. Rano można karmić zwierzęta suchym pokarmem, a wieczorem oferować na żywo.

Jeśli wybierasz się na wakacje na tydzień lub dwa, to pytanie, jak dbać o gourars, może cię nie martwić. Dorosłe ryby mogą przetrwać 1-2 tygodnie bez jedzenia i nie tracić na wadze.