Małe komary, przenikające przez dom w dowolny sposób, stwarzają wiele niedogodności. Na przykład larwa komara grzybowego przedostaje się do gleby i zjada korzenie roślin domowych, wywołując tym samym rozczarowanie miłośników piękności hodowlanej w ich domach.

Pierwsze oznaki pojawienia się komarów

Aby wiedzieć, jak pozbyć się grzybowych komarów, najpierw musisz określić ich obecność. Tak więc najbardziej widocznymi znakami są muszki, które gromadzą się nad roślinami. Ustalenie, czy larwy są w doniczce, można zrobić w prosty sposób: uderzając lekko w garnek lub potrząsając nim, można obserwować latające w górę komary. Innym sposobem jest usunięcie rośliny z doniczki, aby dokładnie rozważyć ziemię i korzenie, w których najczęściej pojawiają się te same białe lub półprzezroczyste larwy.

Jak pozbyć się grzybowych komarów?

Muchy Stsiaridy - nie zdanie, możesz z powodzeniem radzić sobie z nimi, używając wszystkich znanych metod. Najczęściej dostają się do podłoża, które ma nadmierną wilgoć, to znaczy, że musisz najpierw zastosować właściwy tryb nawadniania. Drugim zadaniem jest całkowite wyeliminowanie możliwości gnicia gleby, ponieważ takie warunki są uważane za najbardziej korzystne dla rozmnażania, a następnie kilka komarów bardzo szybko przekształca się w prawdziwą kolonię.

Nie zaleca się stosowania żywności lub pozostałości żywności w przypadku roślin żywieniowych. Niestety, wielu hodowców kwiatów nadal wierzy, że przynoszą korzyści ich roślinom, rozlewając je na śpiącej herbaty, kawy, rosołu, wody z cukrem, a nawet mleka. Wszystkie powyższe narzędzia stworzą sprzyjające środowisko dla pojawiania się szkodników. Sciarides nie gardzą roślinami i chętnie osiedlają się w najbardziej zwyczajnych i bardzo drogich i cennych okazach, rzadkich i kolekcjonerskich. Podobnie, komary ziemniaczane preferują nawozy organiczne.

skórki z komarów

Główne środki, które pozwalają pozbyć się roślin z inwazji komarów "grzybkowych" to:

  • właściwe przygotowanie i magazynowanie gruntów (zakup, przetwarzanie, dezynfekcja);
  • podlewanie z palety (świeża woda);
  • zastosowanie roztworu owadobójczego do nawadniania (fitoderm, actellic, decis, karbofos);
  • aerozole, które przyczyniają się do niszczenia much.

Stosując się do prostych zasad, możliwe jest stworzenie sprzyjających warunków dla wzrostu i rozwoju roślin domowych bez obecności szkodliwych owadów.