Japonia jest jednym z najnowocześniejszych i najlepiej rozwiniętych krajów azjatyckich. Ten stan przyciąga corocznie miliony turystów z całego świata nie tylko dzięki swojej unikalnej kolorystyce, ale także dużej liczbie niezwykłych atrakcje i doskonałe muzea . Dzisiaj proponujemy ci ekscytującą podróż przez jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc Krainy Wschodzącego Słońca - Muzeum Sake w Kioto.

Interesujące fakty

Muzeum powstało w 1982 roku na miejscu starego browaru, zbudowanego na początku XX wieku. Gekkeikan Ltd., jedna z wiodących japońskich firm produkujących aromatyczne napoje alkoholowe z ryżu, brała czynny udział w jej tworzeniu. Głównym celem otwarcia muzeum było zapoznanie wszystkich odwiedzających z historią tego napoju i procesu jego produkcji. Dziś to miejsce jest bardzo popularne wśród mieszkańców, a szczególnie turystów odwiedzających, a roczna liczba gości sięga 100 000 osób.

Галерея Co zobaczyć?

Muzeum sake to cały kompleks składający się z kilku pomieszczeń. Zwróć szczególną uwagę na następujące kwestie:

  • Browar. Zaraz przy wejściu do Muzeum Sake odwiedzający znajdą wyjątkową ekspozycję opowiadającą o strukturze dawnego browaru i jego historii. Do 1890 r. Zakład ten nie był powszechnie znany, więc sprzedaż była prowadzona głównie na poziomie lokalnym. Zwróć szczególną uwagę na główną ekspozycję hali - stary licznik płatności.
  • Jard. Pomiędzy muzeum a browarem znajduje się duży dziedziniec, na którym dziś widać olbrzymie drewniane pojemniki służące do suszenia napoju na słońcu. W epoce nowoczesnej technologii beczki nie są już wykorzystywane zgodnie z ich przeznaczeniem, ale służą jedynie jako ciekawa ekspozycja.
  • Бочки для сакэ
  • Historyczna sala. Jedna z najbardziej ekscytujących kolekcji znajduje się w galerii, w której wystawiono stare ilustracje, narzędzia i sprzęt, który był używany w latach 1900-1960. W 1985 roku wszystkie te eksponaty otrzymały status "materialnych wartości kulturowych Kioto ", A około 400 z nich jest dziś częścią stałej ekspozycji muzeum.
  • Pokój do degustacji. To ostatnia i ukochana przez wielu turystów scena wycieczki . Po obejrzeniu galerii i zapoznaniu się z procesem tworzenia sake, każdy może wypróbować kilka różnych odmian tego napoju, porównać smak i kupić pamiątki z pamięci .
Двор музея Przydatne informacje dla turystów

Większość podróżnych podróżuje do Muzeum Sake z grupami zwiedzania, w towarzystwie wykwalifikowanego przewodnika, który może szczegółowo opowiedzieć o historii tego wyjątkowego miejsca. Należy pamiętać, że zgodnie z przepisami lokalnej administracji bilet rezerwacyjny dla grupy powyżej 15 osób musi zostać dokonany co najmniej 1 dzień przed podróżą.

Rezerwacja nie jest wymagana w przypadku indywidualnych podróży. Możesz dostać się do muzeum taksówką lub korzystając z usług transport publiczny (pociąg elektryczny). Pozostaw na jednej z następujących stacji: Chushojima (5 minut do muzeum) - główny oddział Keihan lub Momoyama-Goryomae (10 min) - oddział Kintetsu Kyoto.

Jeśli chodzi o tryb działania, można odwiedzić muzeum w dowolnym dniu tygodnia od 9:30 do 16:30. Cena 1 biletu dla dorosłych wynosi 2,7 cu, a biletu dla dziecka - tylko 1 cu.