Uważa się, że rosyjski spaniel jest bardziej wytrzymały dla swoich bliskich Cocker Spaniel lub przedstawiciele innych angielskich ras, z których pochodzą. Te piękne zwierzęta zostały stworzone specjalnie do trudnych warunków łowieckich w Rosji. Wybrano najbardziej długonogie i energiczne lokalne osobniki, które były hodowane z czystorasowymi psami myśliwskimi. Można było przywieźć silną, silną, mobilną i inteligentną rasę myśliwską, ale nadal potrzebują specjalnej opieki.

Rosyjski Spaniel - opieka i treść

Opieka nad szczeniakiem rasy rosyjskiego spanienia nie różni się zbytnio od trzymania psa innej podobnej rasy. W wieku jednego miesiąca dostają papkowate jedzenie lub zupę. Upewnij się, że nie przejadał się, ale był pełny. Po karmieniu miska jest natychmiast zbierana, myta i napełniana czystą wodą. Karmienie rozpoczyna się o godzinie piątej, a następnie następnego posiłku co 3-3,5 godziny, sześć razy dziennie przez okres do dwóch i pół miesiąca. Następnie zmniejsza się częstotliwość posiłków. Do 3,5 miesiąca karmione już 5 razy, do pięciu miesięcy - cztery razy, Od siódmego miesiąca życia szczeniak będzie miał już dość jedzenia dwa razy dziennie.

To dobrze, jeśli nasze dzieci mają żywność o wysokiej jakości i jakości. W ich diecie powinny być surowe lub puree warzywa, zboża, mielona wołowina, kwaśny ser. Produkty mleczne prawie wszystkie pasują do tych szczeniąt - jogurt, kefir, serwatka, mleko. Nie zapomnij o suplementach mineralnych i oleju z ryb, które zaczynają być podawane od 10 kropli i stopniowo przynoszą dwie łyżeczki dziennie.

Opieka wełna Rosyjski Spaniel ma go czesać i czyścić kilka razy w tygodniu. Sprawdź ich wełnę po naturalnych spacerach i kąpią się co dwa do trzech tygodni. Konieczne jest regularne przycinanie włosów w pobliżu uszu, aby nie drażnić zwierząt, a także w okolicy odbytu. Całkowicie ich ścinaj raz na dwa lub trzy miesiące w specjalnych salonach lub samodzielnie.

Nie zapominajcie, że rosyjskie spaniele są rasą myśliwską, a ich troska polega nie tylko na okresowym karmieniu wysokiej jakości, ale także na stałych spacerach. Dwa razy dziennie powinni biegać w naturze, cieszyć się otwartą przestrzenią, pokonywać przeszkody. Jeśli na zewnątrz jest bardzo zimno, możesz ograniczyć czas marszu do 15-20 minut.