Rasa psów husky rasy rosyjsko-europejskiej należy do polowania. Został wyhodowany w połowie ubiegłego wieku w wyniku krzyżowania różnych rodzajów husky : Arkhangelsk, Zyryan, Votyak, Karelian, Vogul, Kirov, Kostroma, Mari i inni. Ta różnorodność genetyczna doprowadziła do tego, że duże ogniska tych psów pojawiły się w Petersburgu, Moskwie, Nowgorodzie, Kirowie, Jarosławiu i innych rosyjskich miastach. W 1946 r. Samczyk Putik, otrzymany od czarno-białego samca o doskonałych cechach roboczych i suki Pityukhi, służył jako standard dla rasy rasy rosyjsko-europejskiej husky. Rasa ta, jak również Siberian husky uznał Międzynarodową Federację Psów.

Opis

Standardowy opis rasy rosyjsko-europejskiego husky charakteryzuje przedstawicieli jako Spitz. Te psy mają średnią wysokość, która nie przekracza kłębu 56 centymetrów u kobiet i 58 centymetrów u mężczyzn. Konstytucja u zwierząt jest silna, sucha, mięśnie są bardzo dobrze rozwinięte, żywe i żywe. Głowa husky jest sucha, szeroka w płacie czaszki, w kształcie klina, z wyraźnie zaznaczonymi mocnymi kośćmi policzkowymi. Oczy rosyjsko-europejskich psów husky są wyraźne, o żywym i wesołym wyrazie. Kolor może być ciemnobrązowy lub brązowy. Uszy w kształcie trójkąta, ustawione umiarkowanie wysoko, wyprostowane i bardzo ruchliwe. Ogon zwierząt jest wysoko osadzony, wygięty do tyłu, ściśle przylegający do uda lub zgięty przez pierścień. Podczas biegu odwraca się i w spokojnym stanie można go opuścić.

Charakterystyka rosyjsko-europejskiego husky będzie niepełna, jeśli nie wspominając o płaszczu psa. Jest prosty, gruby, bardzo gruby i miękki podszerstek. W kłębie, ramionach i karku zewnętrzne włosy tworzą luksusową szyję i wspaniały kołnierz, a na uszach, głowie i łapach włosy są nieco krótsze. Na tylnych nogach są również bufiaste spodnie. Ogon nie jest na ogonie. Kolor tych psów może być czarny i biały lub czarny i srokaty. Ostatnio hodowcy próbują hodować psy z przewagą koloru białego płaszcza, ponieważ polowanie z rosyjsko-europejskim husky o białym kolorze jest bardziej skuteczne. Z doświadczenia łowców wiadomo, że bestia "siedzi" lepiej pod jasnymi psami.

Imadła obejmują masywną lub wydłużoną kufę, zbyt duże lub małe oczy, nisko osadzone, zawieszone lub zaokrąglone uszy, szablasty lub długi ogon, a także depigmentację czubka nosa.

Postać

Rosyjsko-europejski charakter husky jest zrównoważony. Ze względu na minimalną specjalizację treść rosyjsko-europejskich psów husky nie sprawia trudności. Te psy mogą być myśliwymi, towarzyszami i zwierzętami domowymi. Oczywiście polowanie najbardziej im pasuje, ale do tego treningi rosyjsko-europejskich upodobań powinny być regularne. Są one, między innymi, wykorzystywane do poszukiwania zagubionych osób.

Rosyjski europejski standard

Jeśli pies, którego zamierzasz kupić w specjalistycznym przedszkolu, zostanie nadany przez hodowców pseudonim rosyjsko-europejskiego psa. Jeśli ci się nie podoba, możesz pomyśleć o opcji "domu". Aby zwierzak szybko się do niego przyzwyczaił, imię szczeniaka musi kojarzyć się z czymś przyjemnym w szczeniaku. Na przykład karmienie, chodzenie lub zabawa. Kilka dni później szczeniak zrozumie, że taka kombinacja dźwięków powinna zostać zareagowana.

Zawartość husky zapewnia długie codzienne spacery połączone z wysiłkiem fizycznym, treningiem, regularną pielęgnacją gęstych włosów, a także karmieniem. Nie ma problemów z karmieniem rosyjsko-europejskiego husky, ponieważ pies zjada jakąkolwiek żywność. Jednak nie należy nadmiernie karmić zwierzęcia. Ostrożnie dopilnuj, aby oprócz mięsa, zbóż, warzyw i sera były obecne w diecie.