Deser - ostatnia część każdej uczty. Słodkie danie dla wielu z nas jest ulubionym składnikiem całego menu. Oczywiście łatwym sposobem jest kupić pyszne ciasto. Ale obecnie szczególnie doceniany jest deser robiony ręcznie, a nie zakupiony w sklepie. Błogosławieństwem dla domowego wypieku jest wiele narzędzi, które pozwalają na dekorowanie ciasta, jak i profesjonalistów. Głównym pomocnikiem domowego ciasta jest obrotowy stojak na ciasto.

Jak działa obrotowy stojak na ciasto?

Stojak na ciasto jest okrągłym cokołem zamontowanym na stole za pomocą podstawy stopki. Dzięki zintegrowanemu łożysku górna część urządzenia obraca się wokół własnej osi, jeśli to konieczne. Dlatego dla gospodyni proces dekoracji jest najwygodniejszy, ponieważ mocowanie nawet najmniejszych elementów dekoracyjnych nie jest trudne.

Co więcej, taki obracający się stojak na ciasto pozwala na atrakcyjną porcję deseru.

Rodzaje obrotowych stojaków na ciasta

Dziś w wyspecjalizowanych sklepach można znaleźć różne opcje stoiska obrotowego ciasta. Najczęściej urządzenie ma kształt okrągły, chociaż istnieją również modele kwadratowe.

Stojak na ciasto wykonany jest z następujących materiałów:

  • drewno;
  • plastik;
  • metal;
  • szkło

Dokładnie wyglądaj produkty wykonane z drewna. Ten trwały i naturalny materiał zdobi każdą porcję. Stojaki wykonane ze szkła wyglądają nie mniej elegancko. Podkładki metalowe wyróżniają się znaczną wagą i długą żywotnością. Plastikowe podstawki są lekkie i niedrogie w stosunku do kosztów, wymagają ostrożności, gdy są używane ze względu na kruchość.

Ponadto stojak na ciasto można umieścić na niskiej lub wysokiej nodze. Jeśli mechanizm zawiasowy jest umieszczony wewnątrz, stojak nie tylko obraca się osiowo, ale może również zginać pod kątem stojak na ciasto z pokrywką więcej wygody w pracy wystrój ciasta .

Elektryczny stojak na ciasto z silnikiem wyróżnia się. To cylindryczne urządzenie służy do zademonstrowania arcydzieł sztuki cukierniczej.

Jak wybrać obrotowy stojak na ciasto?

Przed zakupem zdecyduj o formie wypiekowej - okrągłej lub kwadratowej. Warto rozwiązać problem ze średnicą stojaka. Są bardzo różne - od 10 do 30 cm, a materiał stojaka na ciasto zależy od osobistych preferencji i możliwości materialnych.

Zwróć uwagę na dostępność dodatkowych narzędzi. Stojak na ciasto z przezroczystą pokrywką idealnie nadaje się do serwowania. Siatka do dokładnego cięcia pozwoli podzielić ciasto na piękne identyczne kawałki.