Do robienia róże z papieru (w tym faliste) Będziemy potrzebować minimum materiałów, które można znaleźć w każdym domu - kawałka papieru i kleju. Papier powinien być tak gruby, jak to możliwe, ale nie powinien to być karton, nie możemy go zginać pięknie i równomiernie. Idealny do tych celów jest cięcie pasujących kolorów tapet, piękny kwiat jest uzyskiwany z jasnoczerwonej lub bordowej tapety, możesz też spróbować szkarłatnego koloru. Wielkość kroju zależy od rozmiaru planowej róży, dla jasności wzięliśmy papier 15x15 centymetrów, ale scrapbooking często używa kwiatów o znacznie mniejszych rozmiarach, dlatego zalecamy zabranie kartki o wartości nie większej niż 10x10.

Klej może wykorzystywać najpowszechniejszy PVA, ale jeśli papier jest zbyt gruby, można przyjąć "moment", jest on bardziej wytrwały i szybciej się chwyta. Potrzebujemy również zwykłego ołówka lub długopisu, możesz wziąć marker, a także nożyczki kręcone, ale jeśli nie możesz tego wykorzystać, możesz przejść do zwykłego.

Przygotowując wszystko, czego potrzebujesz, zabierzmy się do pracy.

Paper Rose: Master Class

Zastanów się, jak zrobić różę z papieru:

1. Pierwszą rzeczą, którą zrobimy, jest narysowanie wzoru róż z papieru. Rysujemy schemat w postaci spirali na całym obszarze arkusza.

papier różany 1

2. Następnie wycinamy papier zgodnie z planowaną spiralą za pomocą nożyczek.

papier różany 2

3. Teraz weź atrament lub farbę ciemnoczerwoną, a nawet lepiej burgundową i delikatnie pomaluj zewnętrzne krawędzie spirali.

papier różany 3

4. Następnie wygnij zewnętrzną falistą krawędź wyciętej spirali do środka, zmniejsz wygięcie tylko o kilka milimetrów.

papier różany 4

5. Teraz rozpoczniemy najciekawszą i zarazem najbardziej żmudną pracę - zaczynamy przekręcać papierową różę. Przekręcamy papier spiralnie do wewnątrz tak mocno, jak to tylko możliwe, ale jeśli przez nieostrożność papier się zepsuje, nie ma w tym nic złego, jeśli łza jest zauważalna, będzie wyglądać bardzo naturalnie i da naszemu papierowi jeszcze więcej naturalności.

papier różany 5

6. Kontynuując nawijanie spirali, stopniowo rozluźnimy klips, czyniąc go bardziej naturalnym - sprawiałoby wrażenie, że bliżej rdzenia róża zdawała się jeszcze nie rozkwitnąć, a skrajne płatki już się zaczęły.

papier różany 6

7. Na końcu spirali, wyłącz kółko papieru, czyli środek spirali, będzie to podstawa naszej róży.

papier różany 7

8. Założymy koło kroplę kleju.

papier różany 8

9. Teraz ostrożnie przyklej różę do podstawy, próbując zrobić to bez wysiłku, bez zepsucia jej delikatnego kształtu.

papier róża 9

10. Na tym etapie nasza papierowa róża jest gotowa. Po wykonaniu kilku dokładnie tych samych kolorów możemy udekorować kartkę z życzeniami, album na zdjęcia lub po prostu zrobić oryginalny panel na ścianie.

papier różany 10papier różany 11