Morze Karaibskie, rozproszone po falach Antyli, z których Trynidad i Tobago były prawdziwą ostoją średniowiecznych krwiożerczych piratów. W dzisiejszych czasach turyści coraz częściej przyjeżdżają do bardziej odważnych miejsc i tylko naturalnie można zapytać: co można sprowadzić z tak dalekich krajów z dalekich krajów? Odpowiedź leży na powierzchni: rum z Trynidadu i Tobago będzie najlepszym wspomnieniem i darem.

Rum - legendarny napój

Gorący napój zyskał ogromną popularność dzięki piórem Ernesta Hemingwaya, który jako koneser prawdziwego rumu pirackiego opisał swój smak, jasny aromat i piękny złoty kolor. Słynne postaci historyczne, takie jak Comandante Che Guevara, przywódcy piratów Francis Drake i Henry Morgan, a nawet Fidel Castro, wszyscy uwielbiali i szanowali rum.

Czym jest rum?

Oczywiście, wszyscy wiemy, że rum jest prawdziwym mocnym napojem. Produkowany jest na dwa sposoby: przemysłowy i rolny, ale w każdym razie trzcina cukrowa jest początkowo używana jako surowiec, głównie w dolnej części łodygi.

Proces produkcji rumu sam w sobie jest dość kłopotliwy i długi, ponieważ konieczne jest wyizolowanie całego cukru z zawiesiny soku i trzciny cukrowej, w wyniku czego powstaje czarna melasa, która jest surowcem dla przyszłego napoju. Pierwsi "przodkowie" Romów byli niewolnikami na tych plantacjach, a z resztek produkcyjnych przygotowywali dla siebie "wodę ognia", rodzaj zwykłego alkoholu.

Ром из Тринидада

Dzisiaj ciecz fermentacyjna jest destylowana i butelkowana do przechowywania. Używam dębowych beczek, starych, spod francuskiego burbona lub amerykańskiej whisky. Najprostszy rum jest gotowy już po czterech miesiącach, a "stary" rum będzie musiał marnować się średnio przez dziesięć lat lub nawet więcej. Po dojrzeniu, rum jest butelkowany, jeśli to konieczne, przefiltrowany, rozcieńczony, słodzony.

Rodzaje rumu

W dzisiejszych czasach zasięg rumu jest dość duży. Każdy rodzaj rumu (przemysłowego lub rolniczego) jest podzielony na typy, więc dzieje się przemysł:

 • "Young" to lekki rum dojrzewający w metalowych pojemnikach lub ciemny rum, ale mniej niż pół roku w beczce, siła napoju wynosi około 40-44%;
 • "Stary" - rum dojrzewający w beczkach przez co najmniej trzy lata, o delikatnym aromacie i wyśmienitym smaku, jego wytrzymałość wynosi 44-47%;
 • "Pachnący" - rum o długim okresie fermentacji, dzięki któremu napój zyskuje jasny bukiet aromatu, z reguły jest używany przez cukierników, nie jest pijany;
 • "Light" - rum koktajlowy, ma słaby aromat z powodu szybkiej fermentacji i gorącej destylacji, forteca waha się w granicach 37-45%.

Rum rolniczy, oprócz "starego", jest także rodzajem "białej gromady" - jest prawdziwym alkoholem rumu, który otrzymuje się podczas destylacji. Nie jest w żaden sposób przetwarzany w przyszłości, jest przezroczysty, ma bardzo jasny smak i z reguły jest podstawą dla różnorodnych koktajli i ciosów.

Rum jest lekki, średni i ciężki, ze wzrostem smaku i smaku. In Republika Trynidadu i Tobago wytwarzają tylko ciężkie rodzaje rumu o sile 40% i więcej.

Kolor rumu jest biały, złoty, ciemny i postarzały, a w tym drugim często dodawane są przyprawy, zioła i przyprawy. Fakt, że Romowie należą do określonego rodzaju i kategorii, znajduje odzwierciedlenie na etykiecie.

Znaczki legendarnego rumu

W Republice Trynidadu i Tobago jest kilku głównych producentów rumu, wszyscy mają własne tradycje, historię i legendarne marki pirackich napojów.

W 1947 r. House of Angostura rozpoczął produkcję rumu, wszystkie etapy produkcji odbywają się w Trynidadzie i Tobago, w mieście Laventil. Każdego roku House of Angostura produkuje około 600 000 pudeł rumu.

Линейка ромов Angostura

Główne marki sprzedawane w Europie, Rosji i krajach WNP:

 1. Rum "Angostura Reserva" - biały rum, starzenie przez 3 lata, za butelkę 0,7 będzie musiał zapłacić około 1800 rubli. To czysty napój, który daje nutę wanilii, mleka kokosowego i delikatnych przypraw. Zapach nosi zapach tropikalnych owoców, cytrusów i bananów. Używany głównie do koktajli.
 2. Rum "House of Angostura Aged 7 Years" - siedmioletni złoty rum w wieku, butelkowany w małym pojemniku o pojemności 0,05 l, którego przybliżona cena to 2830 rubli. Rum ma bogaty karmelowy kolor, aromat syropu klonowego i czekolady, smak pikantnych przypraw i długie wykończenie.
 3. Rum "House of Angostura Aged 5 Years" - złoty rum, 5 lat, cena małych pojemników wynosi około 2780 rubli. Rum wyróżnia się jasnobrązowym kolorem złotego przelewu, soczystym i delikatnym smakiem nut owocowych i długim finiszem, wyraźnym aromatem spalonego karmelu, wanilii i przypraw z jabłkiem.
 4. Rum "House of Angostura Aromatic Bitter" - ciemny rum, butelkowany w butelkach o pojemności 0,2 l, którego cena wynosi około 1 570 rubli. Rum o bardzo bogatym aromacie i smaku, który definiuje odcienie cynamonu, skórki pomarańczowej, kolendry i wielu innych ziół i przypraw. Stosowany jest głównie w kuchni, do dekorowania deserów i sosów, a także do przygotowywania koktajli.
 5. Rum "House of Angostura 1824 Aged 12 Years" został wydany w tym w opakowaniu prezentów to złoty rum, piękna butelka 0,7 l kosztuje około 8500 rubli. Zapach starego domu przenosi nuty wanilii, miodu, rodzynek i skórki pomarańczy, smak jest silny, a jednocześnie miękki z ekscytującym posmakiem. Używany przez koneserów z lodem lub w czystej postaci w połączeniu z cygarami.
 6. Rum "House of Angostura 1919 Aged 8 Years" - piękny złoty rum z ośmiu lat starzenia, za butelkę 0,7 l będzie musiał zapłacić około 4600 rubli .Dostępny również w specjalnym pudełku. W smaku wyczuwalne tonacje czekolady, nugatu, masła migdałowego i miodu, napój ten ma złożony aromat, łączący orzech kokosowy, wanilię i karmel. Używany przez koneserów z lodem lub w czystej postaci w połączeniu z cygarami.
 7. Rum "House of Angostura Cask Collection" - złoty rum, wart 4,600 rubli. na 0,7 l ekspozycji dziewięcioletniej. Bukiet aromatu zawiera zielone jabłko, karmel, migdał, smołę i orzechy. Potężny smak ogrzewa i przenosi tony karmelu i orzechów, posmak przypomni o egzotycznych owocach i drewnie. Zaleca się pić w czystej postaci lub w koktajlach.

Firma Bristol Classic Rum produkuje najlepszy rum na świecie, w kolekcji znajduje się niewiele ponad 10 rzadkich przepisów. Niektóre produkcje są dziś zamknięte, a ich produkty są nadal przechowywane i są w sprzedaży. Z reguły firma wybiera niewielką ilość rumu i eksperymentów ze starzeniem i przechowywaniem w beczkach o różnych materiałach i ustawach o ograniczeniach.

Najpopularniejsze marki rumu z Bristol Classic Rum:

 1. Rum "Finest Trinidad Rum Caroni" 1974 - piękny ciemny rum o sile 46%, jeden z najstarszych napojów tego rodzaju. Możesz spróbować za 24 000 rubli za 0,7 l, pikanteria do smaku dodaje, że destylarnia Caroni od dawna nie ma pracy, a jej produkt stał się częścią historii. Stary rum z 34 lat był w Trynidadzie i Tobago, dopóki nie został zabrany do Anglii i butelkowany. Kolor rumu błyszczy złotem i zielonymi ziarnami, zapach niesie ze sobą zapach pieczonych jabłek i bananów. Jasny i długi owocowy smak oraz subtelne nuty dębu i nuty mają szczególne wrażenie. Rum podaje się z szklanką wody mineralnej.
 2. Rum "Providence Estate Finest Trinidad Rum" 1990 - ciemny rum 25 lat starzenia, cena 0,7 litra to około 17 tysięcy rubli. Kolor napoju jest podobny do ciemnego, opalizującego bursztynu, jego smak jest złożony i głęboki, można złapać odcienie dymu, melasy, owoce i nuty słodkiego drewna. Zapach rumu wypełniają słodkie nuty owoców tropikalnych, dębu, wanilii i kropli dymu. Zalecane do stosowania z lodem.
 3. Rum "Caribbean Collection" - atrakcyjny ciemny złoty napój o wartości 2600 rubli. za 0,7 l. Rum ma czysty i lekki smak, aromat zawiera nuty palonego cukru i klasyczne toffi. Zaleca się pić z lodem lub jako część koktajlu, gdy po zmieszaniu z Coca-Colą lub imbirowym piwem pojawia się szczególny smak.

Cognac Ferrand to udana współpraca przedsiębiorczych przedsiębiorstw i rodzin winiarzy z rocznika. Opracowali oni prestiżową markę znaną na całym świecie - Plantation (Plantation), która reprezentuje linię mocnych napojów z wielu krajów, w tym Trynidad i Tobago . Specyfiką produkcji linii Roma jest to, że wszystkie są produkowane przy użyciu technologii podwójnego starzenia się. Przede wszystkim rozlany rum znajduje się w ojczystym kraju w gorącym klimacie wysp karaibskich, a następnie jest dostarczany do Francji, gdzie jest wlewany do małych dębowych beczek i pozostawiony do dojrzewania przez co najmniej kolejny rok.

Ром Plantation

Legendarne marki rumu Plantation z Trynidadu i Tobago:

 1. Rum "Rum Plantation Trinidad" 1999 - złoty bursztynowy rum z miedzianymi igłami, cena to 2300 rubli. za 0,7 l. Piękny pachnący bukiet z nutą dymu, karmelu, wanilii, starej skóry, smażonych orzechów i ziół. Smak jest średniej mocy z ciepłym wykończeniem.
 2. Rum "Plantation Trinidad" 2001. - złoty odpływ miedzi z rumu, 14 lat, ten skarb kosztuje około 3000 rubli. za butelkę 0,7 litra. Smak jest czysty z nutami przypraw, kandyzowanych owoców i dębu oraz długim posmakiem ocieplenia. Złożony aromat składa się z niuansów owoców, cynamonu i dymu.
 3. Rum «Plantation Original Dark» - ciemny pięcioletni ekspozycja rumu, wart około 1500 rubli. dla klasycznej butelki. Smak rumu jest bardzo bogaty w nuty owocowe i odcienie dymu, posmak melas i przypraw. Aromat jest dymny i uzupełniony nutami bananów, goździków i skórki pomarańczowej.

Ograniczenia w eksporcie turystów

Rum z Trynidadu i Tobago ma certyfikaty międzynarodowe i jest dostarczany do ponad osiemdziesięciu krajów świata. Ale eksport do osób prywatnych jest dozwolony w umiarkowanej ilości, to znaczy 2-3-4 butelek na osobę dorosłą.

Jeśli chcesz kupić rum Plantation z Trinidad i Tobago w większych ilościach, zalecamy odwiedzenie sklepów Duty lub wyspecjalizowanych w Twoim kraju. Ceny nie będą się różnić o więcej niż 15-20%, jednak wysyłka z zagranicy jest kosztowną przyjemnością.