Na planecie mamy wiele różnych insektów: niektóre z nich nas przerażają, inne, które podziwiamy ze względu na ich naturalne piękno, a jeszcze inne nas kąsają. Nietrudno się domyślić, kto tu jest: karaluch powinien pojawić się na horyzoncie, więc natychmiast przedstawiciele słabszej płci wpadają w panikę, a jeśli zauważą motyla z kolorowymi skrzydłami i cudownym wzorem, natychmiast roznoszą się w uśmiech i podziw. Kiedy komar w nocy swędzi nad uchem, wywołuje jedynie irytację: oczekiwanie na bezsenność ze względu na drapieżnego gościa i czerwone swędzące pęcherze rano nie jest najlepszą perspektywą dla jakiejkolwiek osoby.

Ponieważ złapanie komara nie jest tak łatwe, a warunki czasem nie pozwalają na złowienie owadów (jeśli woda jest blisko morza lub łowi się, na przykład, cały grom może się wokół nich gromadzić), wówczas osoba wymyśliła sprytny sposób radzenia sobie z nimi - .

Dziś nasze sklepy oferują zupełnie różne formy: żele , spraye, talerze, palące się przenośne spirale, odstraszacze ultradźwiękowe itd. Wiele mitów o szkodliwości dla ludzi ukształtowało się wokół nich i dlatego warto dowiedzieć się, które z nich są bezpieczniejsze, wydajniejsze i wygodniejsze.

Nowoczesne repelenty przeciw komarom

Tak więc, warunkowo, repelenty przeciw komarom można podzielić na dwie grupy:

  1. Środki, które zabijają owady, są bardziej toksyczne dla ludzi.
  2. Środki odstraszające komary - nie zabijają owadów, ale powodują u nich pewien obszar niewygodny; mniej toksyczny dla ludzi.

Odstraszacz komarów

Najczęstszym środkiem do odstraszania komarów jest spray . Jest rozpylany na skórze w odległości 20-25 cm (na otwartych przestrzeniach ciała) i jest ważny przez 4 godziny (średnio). Jest to wygodna opcja dla przebywania w przyrodzie w zbiorniku, a także w miejscu, w którym musisz się cały czas poruszać.

Jednym z takich narzędzi jest Gardex Classic . Ten roztwór wodny nie pozostawia tłustych śladów, a zatem jeśli przypadkowo dostanie się na ubranie, przedmiot nie zostanie zepsuty. Jego stosowanie należy powtarzać co 4 godziny. Ten środek odstraszający komary może być stosowany u kobiet w ciąży, według producenta. Jednak każdy bezpieczny środek odstraszający komary może wywoływać alergie, dlatego przed użyciem należy poprosić o zgodę lekarza.

odstraszający komary dla kobiet w ciąży

Oprócz aerozoli znajduje się również przenośny środek odstraszający komary - spirala . To narzędzie jest podpalane, a w jego działaniu przypomina aromatyczne buddyjskie kije - bulwy dymu rozprzestrzeniają się wokół, a zapach odpycha moskity. Jednak naukowcy z Kalifornii uważają, że jest to metoda niebezpieczna, ponieważ wraz z wypaleniem substancji w powietrzu substancje rakotwórcze są szkodliwe dla płuc. Producenci zalecają przewietrzenie pomieszczenia po użyciu. Warto również zauważyć, że na wolnym powietrzu nie jest to bardzo dogodny sposób, ponieważ dym oczyszcza się, a przy silnym wietrze jego wydajność będzie zerowa.

Jeden z takich produktów jest produkowany przez Raptor - producent twierdzi, że cewka powinna być używana na zewnątrz. Gdy się tli, ona rozdaje alletrin. To narzędzie z jednej strony odstrasza owady, az drugiej niszczy je z powodu alletrinu.

Również dziś można znaleźć urządzenie ultradźwiękowe, które odstrasza komary: wygląda jak breloczek. Jednak jego wpływ na organizm nie jest w pełni znany, takie urządzenia należy stosować ostrożnie, zwłaszcza u kobiet w ciąży.

Odstraszacz komarów

Płytki podłączane do gniazdka za pomocą specjalnych urządzeń zabijają komary. Naturalnie, toksyczna substancja wpływa na daną osobę i dlatego musi pomyśleć: czy warto niszczyć owady, jeśli powoduje również szkodę dla samego siebie?

Te płytki pozostawia się na całą noc, ważne jest, aby pomieszczenie było wentylowane. Najpopularniejsze z nich - Raid .

Spraye do komarów mogą być nie tylko odstraszające, ale także destrukcyjne. Nie są noszone na skórze i spryskane wokół. Najpopularniejsze z nich - znane wszystkim dichlorfom. Jest toksyczny dla ludzi, więc dzieci i zwierzęta nie powinny znajdować się w pomieszczeniu, w którym znajduje się trujący aerozol.

Co można namaścić nowoczesny środek odstraszający komary ukąszenia komarów?

Wiele osób interesuje się tym, co możesz wymazać ukąszenia komarów jeśli tak się stało i obrona nie zadziałała:

  1. Jeśli masz skłonność do alergii, musisz wypić lek przeciwhistaminowy - ukąszenie przestanie świąd.
  2. Namaść zwykłym alkoholem medycznym - wykaże i osuszy skórę, a także pobudzi zakończenia nerwowe, a zatem ugryzienie nie zacznie swędzić.
  3. Również w aptece można kupić maść na alergie i zastosować ją na miejscu ukąszenia, aby pozbyć się swędzenia.