Zakażeniom jelitowym i ciężkiemu zatruciu towarzyszą zwykle wymioty i biegunka, co naturalnie prowadzi do zaburzenia równowagi soli w organizmie i odwodnienia. Aby przywrócić te wskaźniki i poprawić samopoczucie ofiary, zaleca się stosowanie leku Regidron, który jest dostępny w postaci proszku w porcjach.

Regidron - wskazania do stosowania

Lek ten przywraca równowagę wodno-zasadową i zapobiega nierównowadze składników krwi (ph pozostaje w normalnym zakresie). Ponadto lek zwiększa adsorpcję soli i cytrynianów w organizmie, zapobiega wzrostowi poziomu acetonu.

Proszek Regidron - wskazania do stosowania:

  • objawy chorób zakaźnych, takich jak biegunka i wymioty;
  • brak równowagi alkalicznej i wodnej;
  • naruszenie równowagi ph (równowagi kwasowo-zasadowej) krwi;
  • nadmierna potliwość podczas gorączki, zwiększony wysiłek fizyczny i szok termiczny;
  • cholera.

Warto zauważyć, że dany lek zawiera dużą ilość potasu, co zapewnia szybkie uzupełnienie niedoboru tej substancji w przypadku utraty wilgoci. Ponadto lek jest bezpieczny ze względu na niską zawartość sodu, ponieważ niewielkie stężenie tego składnika eliminuje taki efekt uboczny, jak hipernatremia.

Rehydron - metoda podawania i dawka

Lek jest dostępny w partiach, zawartość jednej saszetki należy rozpuścić w litrze ciepłej przegotowanej wody. Roztwór należy dokładnie wymieszać, aby w cieczy nie było żadnych ziaren.

Dawkę leku Regidron oblicza się na podstawie wskaźnika masy ciała pacjenta: na każdy 1 kg wagi należy zużyć 10 ml przygotowanego roztworu w ciągu 60 minut. Nie ma potrzeby przyjmowania całej ilości na raz, wystarczy pić lek w małych łykach w krótkich odstępach czasu, przy pomocy biegunka - po każdym opróżnieniu.

Kiedy objawy stają się mniej wyraźne, a objawy odwodnienia są niemal niewyczuwalne, można zmniejszyć dawkę leku Regidron, ale nie powinna ona być mniejsza niż 5 ml na kilogram wagi.

Przygotowany roztwór w ilości 1 litra powinien być zużyty w ciągu dnia. Leczenie należy przeprowadzić w ciągu 3-4 dni.

Stosowanie preparatu Rehydron z wymiotami wiąże się z szybką eliminacją leku z organizmu. Oznacza to, że substancje czynne nie mają czasu na działanie, a elektrolity zawarte w proszku nie dostają się do krwi, a zatem równowaga kwasowo-zasadowa nie zostaje przywrócona. Dlatego w tym przypadku zwiększa się część leku. Dodatkową dawkę oblicza się podobnie: 10 ml Aplikacja rehydron roztwór na kilogram masy ciała, ale oprócz głównego odbioru powinien wypić Regidron po każdym ataku wymiotów.

Silne nawodnienie jest leczone rozważanym lekiem w ciągu pierwszych 6-10 godzin po pierwszym ataku. W celu prawidłowego obliczenia części terapeutycznej konieczne jest poznanie normalnej wagi ofiary i określenie masy jego ciała w chwili odwodnienia. Różnica tych wskaźników jest pomnożona przez 2, co będzie zalecaną dawką Rehydronu. Na przykład, jeśli dana osoba waży 300 g mniej niż w stanie zdrowym, część roztworu będzie wynosić 600 ml. Należy pamiętać, że uzupełnianie wody nie wymaga zużycia innych płynów.

Wskazania do stosowania Rehydronu pozwalają na jego stosowanie w czasie ciąży i laktacji. Warto jednak zwrócić uwagę, że w takich sytuacjach konieczne jest rozpuszczenie proszku w większej ilości cieczy w celu zmniejszenia stężenia potas połykany. Zaleca się rozcieńczanie produktu nie w jednym, ale w dwóch litrach przegotowanej wody.