Najczęstsze skojarzenie ze słowem "pikowana" - koc. I od razu pamiętam coś ciepłego, przytulnego i, najczęściej, odzwierciedlającego domową atmosferę. Damskie pikowane kurtki Demi są właśnie takie. Mimo wszystkich prób projektantów mody, pikowana kurtka Chanel i pikowana kurtka od Burberry , pozostają wyjątkowo ciepłą opcją chodzenia na zimne jesienne dni. Nie są noszone w garniturach, nie przychodzą do teatru, nie chodzą do klubu, ale jeśli pójdziesz do parku, zauważysz, że prawie każdy, kto wyszedł na spacer z dziećmi lub nakarmił kaczki, które wkrótce udadzą się na południe, jest ubrany w tych ciepłych, wygodnych kurtkach, niezawodnie chroniących przed pierwszym mrozem.

Jak wybrać?

Jeśli pikowana kurtka na wyściółce poliestrowej zostanie zakupiona na jesienne spacery, należy zwrócić uwagę na wydłużone opcje, które pozwolą nie tylko spędzić długi czas na dworze bez poczucia zimna, ale także dają możliwość spokojnego siedzenia na zimnej ławce lub przywołują dzieciństwo, huśtawka na huśtawce. Lepiej jest wybrać najgrubszą, naprawdę demi-sezonową kurtkę, którą można nosić do pierwszych poważnych mrozów.

Jeśli pikowana kurtka zostanie wybrana jako część późno-wiosennego stroju, krótka pikowana kurtka damska będzie odpowiednia jako wygodna rzecz, w której możesz iść na uniwersytet lub w sprawach biznesowych. Tak lekka pikowana kurtka dla kobiet jest świetnym rozwiązaniem, gdy jest wietrznie lub gorąco na ulicy. Po zamocowaniu tworzy niezawodną szczelinę powietrzną, która chroni przed hipotermią i zimnem, i nie unosi się po rozpięciu.

Jak dbać?

Główną zaletą pikowanych modeli jest to, że są one tak łatwe w utrzymaniu, jak to możliwe. Z uwagi na to, że wypełniacz w płaszczu jest łamany na małe, odizolowane obszary, można go łatwo umyć w maszynie, nie martwiąc się, że wyściółka poliestru lub puchu sklejają się ze sobą. Najważniejsze jest stosowanie płynnych detergentów do prania, ponieważ ziarna zwykłego proszku są bardzo słabo wypłukiwane z gęstej struktury wypełniacza, co prowadzi do jego spłaszczenia i utraty właściwości termoizolacyjnych.

Co oferują domy mody?

Jeśli interesują Cię markowe pikowane kurtki damskie, to zwróć uwagę na trend mody ostatnich sezonów - jest to pikowana skórzana kurtka. Ona dość warunkowo odnosi się do tej kategorii odzieży wierzchniej, ponieważ nie ma wypełniacza, ale w jego dekoracji stosowany jest wzór tradycyjny dla pikowanych kurtek.

Pikowane kobiety skórzana kurtka - To doskonałe rozwiązanie stylowe dla ludzi biznesu. Można go łatwo połączyć z garniturem spodni lub spódnicą, sukienką lub sukienką dowolnego modelu. A jeśli to konieczne, tworzy piękny codzienny tandem z dżinsami. Kupując taką kurtkę, nie możesz już martwić się o potrzeby kilku różnych rodzajów odzieży wierzchniej na wietrzną chłodną pogodę. Taką kurtkę można założyć w kwietniu, kiedy lekki mróz wciąż się ślizga, aw sierpniu, gdy nocą staje się zimny. Ale ze względu na brak podszewki, nie można jej uznać za półsezonową.

Jeśli chcesz zachować zarówno wyrafinowanie, jak i ciepło na zdjęciu, zwróć uwagę na pikowane kurtki Chanel. Wraz ze słynną tweedową kurtką, to znalezisko domu mody stało się powszechne w życiu codziennym, co skłoniło projektantów do wydania kilku różnych modeli (z guzikami i zamkami) w tradycyjnych kolorach - mlecznym, czarnym i niebieskim. Wśród nich na pewno znajdziesz taki, który będzie w stanie uzupełnić Twój wizerunek i dodać nie tylko ciepło i wygodę, ale także mały, modny akcent do jesiennej garderoby.

pikowana kurtka1pikowana kurtka2pikowana kurtka3
pikowana kurtka4pikowana kurtka5pikowana kurtka6
pikowana kurtka7pikowana kurtka8pikowana kurtka9