Doha to miasto w Zatoce Perskiej, stolicy Katar . Turyści tu przybywają, którzy chcą zanurzyć się w świecie arabskich tradycji, spróbować niezwykłych potraw, dołączyć do kultury i spojrzeć na wielbłądowe wyścigi.

Jak dostać się do miasta Doha?

Jest lotnisko międzynarodowe, z którego samoloty przybywają z Moskwy trzy razy w tygodniu. Raz w Katarze możesz podróżować pociągiem, wynajętym samochodem lub taksówką.

Bardziej opłaca się wynająć samochód, ponieważ warunki wynajmu są bardzo korzystne. Koszt jest dość niski, zwłaszcza, że ​​przez pierwsze 10 dni możesz korzystać z prawa jazdy. Ale jeśli chcesz jeździć dłużej, będziesz musiał wydać tymczasowe prawa.

Klimat i pogoda w Doha

Klimat tutaj jest tropikalny, suchy. Latem średnia temperatura utrzymuje się na poziomie + 50 ° C, więc przygotuj się na smażenie i rozgrzanie kości. Nawet w zimie nie robi się tu zimniej + 7 ° С. Tutaj jest bardzo mało deszczu. Spadają głównie w sezonie zimowym.

Najlepszy czas na wizytę w Katarze to kwiecień-maj lub wrzesień-październik. W tym czasie temperatura jest bardziej lub mniej adekwatna i utrzymuje się w granicach + 20-23 ° C.

Katar - czas i waluta

Strefa czasowa w Katarze pokrywa się z Moskwą, więc czas jest taki sam jak w Rosji Centralnej.

Kantory wymiany walut znajdują się w południowych regionach Doha, ale nie ma problemów z bankomatami - są one zlokalizowane we wszystkich częściach miasta.

Doha atrakcji miasta, Katar

Najbardziej popularną atrakcją jest Muzeum Narodowe, znajdujące się w dawnym pałacu Abdullaha Bin-Mohameda. Zwykle odwiedzający są bardzo entuzjastycznie nastawieni do ogromnego akwarium dwupoziomowego, w którym na górnym poziomie zamieszkują przedstawiciele lokalnej flory i fauny morskiej, a podwodny świat Zatoki Perskiej przedstawiony jest poniżej. Oprócz akwarium w muzeum znajduje się ekspozycja opowiadająca o historii rozwoju islamu i wyprawach na arabskie morze.

Katar Doha 1Katar Doha 2

Jeśli interesują Cię akcesoria wojskowe, odwiedź Muzeum broni, które pokazuje prywatną kolekcję szejka. Nie przechodź obok Muzeum Etnograficznego i Muzeum Sztuki Islamu.

Katar Doha 3Katar Doha 4Katar Doha 5

Bardzo ładne i interesujące w porcie rybackim. A jeśli zrelaksujesz się z dziećmi, zanieś je do Palm Island. Istnieje duże centrum rozrywki, zoo z mieszkańcami pustyni, park "Kingdom of Aladdin". Ci ostatni na pewno je polubią, ponieważ istnieje ponad 18 różnych atrakcji, a także teatr i sztuczna laguna. To tylko dla kobiet park działa na specjalny harmonogram.

Katar Doha 6Katar Doha 7

Jeśli jedziesz, możesz wybrać się na wycieczkę do rezerwatu Shahaniya, który znajduje się w pobliżu Doha. Żyje tu biała oryx - najrzadszy gatunek antylopy.

A dla miłośników sportów ekstremalnych jest możliwość odwiedzenia jeep safari na pustyni. Po drodze odwiedzisz kilka obozów Beduinów.

Katar Doha 8

W okresach, kiedy Katar nie jest bardzo gorący, odbywają się tu sławne wyścigi wielbłądów i sokolnictwo.

Katar Doha 9

Interesujące fakty o Doha i Katarze

Stan Kataru jest bardzo mały, ale niezwykle bogaty. Wynika to z faktu, że produkowany jest tutaj olej. Wcześniej było tu wydobywane. perły w tym czasie Karat był nudnym, opóźnionym krajem.

Zabytków nie można znaleźć tutaj. Wszystkie najciekawsze dzieje się w obecnym czasie, więc miej czas na wystawy, wyścigi i inne chwilowe rozrywki.

Poza Doha nie ma nic ciekawego, więc dla turystów między Katarem a Doha można warunkowo umieścić znak równości.

Zaledwie jedna piąta ludności kraju to obywatele, a reszta to pracownicy zagraniczni. Tutaj możesz spotkać się z Indianami, Filipińczykami, a nawet Amerykanami. Oczywiście większość Hindusów jest tutaj, więc nawet w kinach filmy wyświetlane są w języku hindi.

Ale stanie się obywatelem Kataru jest nierealne - musisz tylko urodzić się tutaj z Kataru.