Leczenie łuszczycowego zapalenia stawów nie jest łatwym procesem, który łączy w sobie działania poprawiające pracę stawów, eliminujące skórne objawy łuszczycy i środków wzmacniających. Znacznie poprawić samopoczucie za pomocą leków i metod ludowych.

Leczenie łuszczycowego zapalenia stawów za pomocą środków ludowej

W początkowym stadium choroby folkowe leczenie artropatii łuszczycowej jest w pełni uzasadnione. Dieta redukuje objawy łuszczyca i środki do łagodzenia bólu i zapalenia w stawach. Pacjentom zaleca się spożywanie ułamków, ale często unika się następujących pokarmów:

  • czekolada i alkohol;
  • mocna kawa i herbata;
  • tłuszcze zwierzęce;
  • wędzone i pikantne jedzenie.

Aby usunąć obrzęk ze stawu i zmniejszyć ból, można zastosować zimne okłady. Najbardziej popularnym z nich jest mrożony wywar z rumianku.

Ciepłe okłady i okłady normalizują funkcje silnika:

  1. Rusztowane starte surowe marchewki.
  2. Zmieszaj w równych proporcjach sok z aloesu i cytrynę. Dodaj miąższ marchwi.
  3. Podgrzać wodę, wlać do plastikowej butelki.
  4. Umieść mieszankę medyczną na bolącym stawie, przykryj folią spożywczą, załóż na wierzch butelkę gorącej wody lub podkładkę grzewczą.
  5. Zabieg trwa 15-20 minut i powinien być powtarzany dwa razy dziennie przez cały tydzień.

Na wczesnym etapie tradycyjne metody można łączyć z użyciem produktów farmaceutycznych. Przede wszystkim - niesteroidowe leki przeciwzapalne.

Jak leczyć łuszczycowe zapalenie stawów w domu?

Jeśli choroba postępuje szybko, bardzo ważne jest, aby złagodzić zapalenie stawów. Bez użycia narkotyków, aby było prawie niemożliwe. Do tej pory najczęściej stosowaną metodą leczenia zapalenia stawów w domu jest stosowanie specjalnych maści. Jednym z najbardziej skutecznych jest Arava. Zastosowanie leku Arava w łuszczycowym zapaleniu stawów jest również uzasadnione tym, że lek nie tylko eliminuje obrzęk stawu i wznawia jego aktywność fizyczną, ale także łagodzi ból. Lek ten zmniejsza również podrażnienia skóry i zapobiega łuszczeniu się.

Leczenie można uzupełnić sulfasalazyną. Jest to silny antybakteryjny środek antyseptyczny, często przepisywany w leczeniu łuszczycy. W połączeniu oba te narzędzia są w stanie złagodzić stan pacjenta w domu. Nałóż maść na przemian, cienką warstwą kilka razy dziennie. Przerwa między stosowaniem leków nie powinna być mniejsza niż 30-40 minut. Sulfasalazyna w łuszczycowym zapaleniu stawów jest składnikiem pomocniczym, ale to właśnie ten lek może wielokrotnie poprawiać jakość życia pacjenta.

W zaawansowanych przypadkach lekarze zalecają leczenie łuszczycowego zapalenia stawów za pomocą metotreksatu. Lek ten jest powszechnie stosowany w leczeniu raka, zatrzymuje on wzrost komórek nowotworowych. W łuszczycowym zapaleniu stawów jego działanie jest skierowane na łuszczycowe zapalenie stawów leczenie ludowych środków zaradczych zatrzymanie martwicy tkanek i zachowanie integralności stawu. Zastosowanie Metotreksat , możliwe jest spowolnienie deformacji tkanek i przedłużenie aktywności ruchowej przez dość długi czas. Lek jest skuteczny w kompleksowej terapii łuszczycy, często jest uzupełniany przez Pyrogenal. A te i inne tabletki są uwalniane w aptece ściśle przepisanej przez lekarza.

Często leczenie łuszczycowego zapalenia stawów obejmuje również stosowanie kortykosteroidów i innych syntetycznych analogów hormonów gruczołów nadnerczy. Pomaga to zmniejszyć ból i zmniejszyć stan zapalny stawów. Ostatnio popularne są również agenci działający na poziomie molekularnym. Są to tak zwane biopreparaty, preparaty Remicade i Humir.