Wybór dzisiejszych placówek przedszkolnych jest niezwykle szeroki. W którym przedszkolu dać swoje dziecko: w prywatnym lub w stanie? W tym artykule opowiemy o głównych zaletach prywatnych przedszkoli, a także o ich wadach.

Zalety prywatnych przedszkoli

  1. Instruktorzy profesjonalizmu . Administracja prywatnego przedszkola często bardzo ostrożnie dobiera personel. Nauczycieli ze specjalnym wykształceniem i doświadczeniem zawodowym zapraszamy do prywatnych przedszkoli. Pracodawcy starają się, aby specjaliści pracowali "dla wyników", monitorowali indywidualne wyniki i potrzeby dzieci.
  2. Szacunek dla osobowości dziecka . Nauczyciele w prywatnym przedszkolu nie "budują" dzieci, jak to często bywa w publicznym przedszkolu. W wielu prywatnych przedszkolach dziecko nie jest nawet dostosowane do trybu instytucji, więc może wybrać, kiedy spać i czy w ogóle spać, co jeść i jeść w ogóle.
  3. Możliwość poprawienia menu . To jest w prywatnym przedszkolu, można zgodzić się na opracowanie indywidualnego menu dla dziecka, jeśli cierpi na atopowe zapalenie skóry lub nietolerancji niektórych produktów.
  4. Czas trwania dnia roboczego . Prywatne przedszkola działają dłużej niż państwowe. Tutaj rodzice mogą zostawić swoje dzieci do 20-21, są też całodobowe prywatne przedszkola. Ponadto prywatne przedszkola pracują również latem, kiedy ogrody państwowe dla dzieci są zamknięte.
  5. Rozliczanie dla indywidualnych potrzeb . Wymagania dotyczące zdrowia dziecka w prywatnym przedszkolu, innym niż w państwie. Ponieważ najczęściej doświadczeni pracownicy medyczni są zapraszani do pracy w prywatnym przedszkolu, rodzice mogą bezpiecznie porzucić swoje dzieci z przewlekłymi alergicznymi, ortopedycznymi i gastroenterologicznymi chorobami dla takich instytucji.

Wady prywatnych przedszkoli

  1. Odległość od domu . Niestety, wiele prywatnych przedszkoli znajduje się w centrum dużych miast, ponieważ zalety prywatnych przedszkoli Aby dostać się do takich miejsc, musisz skorzystać z transportu prywatnego lub publicznego.
  2. Niewystarczająca powierzchnia dla spacerujących dzieci . Prywatne przedszkola często nie mają tak dużego obszaru do spacerów dla dzieci, jak państwowe. Ponieważ zdarza się, że w prywatnym przedszkolu dzieci spędzają czas na spacerze na tym samym podwórku, gdzie pracownicy pobliskich biur organizują własne przerwy na dym. Oczywiście nie może to pozytywnie wpłynąć na zdrowie zwierząt w przedszkolu.
  3. Wysokie koszty płatności . Oczywiście, będziesz musiał dużo zapłacić za wszystkie wygody i jakość pracy z dzieckiem, jednak możesz mieć pewność, że wczesny rozwój wysokiej jakości zwróci się stokrotnie, gdy dziecko zacznie szkołę i osiągnie lepsze wyniki niż jego rówieśnicy.