Chastooshka na 9 maja dla dzieci Bez względu na to, jak trudne były lata wojny, Rosjanie zawsze pozostawali wierni swojej duszy, której częścią są zabawne chastuszki. To oni wielokrotnie ratowali żołnierzy i cywili przed przygnębieniem i utratą wiary w siebie podczas nalotów i ataków artyleryjskich. A teraz na uroczystości Dzień Zwycięstwa Można usłyszeć odległe rymowane linie nawet od dzieci, dla których ludzie wymyślili zabawne dwuwiersze.

Chastooshka dla dzieci 9 maja to zabawne piosenki, które od dawna stały się repertuarem dla uczniów szkół i przedszkoli na święta. Te rymowane linie brzmią bardzo wzruszająco na ustach swoich dzieci i często, wraz z wierszami, nauczyciele i nauczyciele rozdają dzieciom i słowom figlarnym, aby zadowolić rodziców i weteranów podczas uroczystej poranki.

Chastooshkas w dniu 9 maja dla przedszkola

Niektórzy ojcowie i matki, całkowicie zapomniawszy, że sami śpiewali te linie jako dziecko, z zaskoczeniem i bojaźnią w swoich sercach, słyszą ich ponownie od swoich dzieci na uroczystej porannej matce. Tekst dziecięcych ditties do 9 maja jest zawsze bardzo łatwy do zapamiętania, a co najważniejsze, jest zrozumiały dla małych dzieci. Tutaj takie dwuwiersze można nauczyć się z dziećmi, aby świętować zwycięstwo nad faszyzmem:

Nie ma pięknej ojczyzny!

Bez silniejszych bogatyrów!

Nazwa Ojczyzny to Rosja.

Chroń ją wkrótce.

***

A żołnierze i oficerowie -

Wszyscy w ukochanym kraju czekają.

Wróć ze zwycięstwem

Grzechotanie salutuje w powietrzu!

***

Widzę jezioro we mgle -

Jest niebieski parowiec.

Mój millenochek w płaszczu

Wybierasz się na wycieczkę!

Chastooshkas w dniu 9 maja dla dzieci w wieku szkolnym

Dla dzieci, które chodzą do szkoły, kuplety nie różnią się zbytnio od tych, które są śpiewane w przedszkolu. W końcu znaczenie ditties jest jasne dla wszystkich i może być wykonane przez ludzi w każdym wieku.

Przygotowania do obchodów Dnia Zwycięstwa w szkole są poważniejsze i bardziej szczegółowe, co oznacza, że ​​repertuar uczestników powinien być tak bogaty, jak to tylko możliwe. Chastooshki są zapamiętywane zarówno przez chłopców, jak i dziewczęta, ponieważ dla nich wszystkich będzie to udany temat.

Do nas w chwalebnym

Las Bryansk,

Nie raz wspiął się Hitler,

Ale przekroczyłem próg, nie mogłem go pokonać.

***

Partyzanci weszli,

Noszę czerwoną wstążkę,

Miłość partyzancka,

Kuplety dziecięce do 9 maja Skarb partyzancki.

***

Zagraj w akordeony z trzema przyciskami

Jestem wesoła, tańczę

Dla Vanyusha-partyzanta

Ożenię się jutro.

Dla uczczenia dziewiątego maja było to najbliższe rzeczywistości, bardzo przydatne jest przyszywanie jej przez matki dziecięce kombinezony wojskowe. Wykonanie ich nie jest trudne - będziesz potrzebował tkaniny w kolorze ochronnym do bryczesów, bluz i czapek polowych, dla dziewczynek do szycia spódnic. Dzieci, ubrane w mundury wojskowe, czują dumę ze swojego kraju.