różnica prajisan i utrozhestan Wiele kobiet wie, jak ważny jest taki hormon jak progesteron dla bezpiecznego poczęcia i podczas ciąży. Z powodu braku płodu jajo nie może przyczepić się do ściany macicy, a zatem początek ciąży jest trudny. We wczesnych stadiach, przy niskim poziomie tego hormonu, może wystąpić poronienie. Dlatego ginekolodzy mogą zalecać przyjmowanie specjalnych leków, takich jak Prajisana lub Utrozhestan. Są z powodzeniem stosowane w korygowaniu naruszeń prowadzących do niedobór progesteronu .

Funkcje odbioru

Zdecydowanie trudno powiedzieć, która jest lepsza: Prajisan lub Utrozhestan . Leki te są podobne pod względem składu i działania. Mają takie ogólne formy uwalniania:

  • kapsułki do podawania doustnego, które należy przyjmować z wodą;
  • kapsułki do stosowania dopochwowego.

Sposób stosowania, czas trwania leczenia i dawka powinny być przepisane przez lekarza, biorąc pod uwagę diagnozę pacjenta, a także wszystkie przeciwwskazania do leku. Kapsułki są dostępne w 100 i 200 mg progesteronu.

Progrialon Prajisan podczas ciąży i innych zaburzeń wymagających terapii hormonalnej może być przepisywany jako żel dopochwowy. Ta forma uwalniania jest jednorazowym aplikatorem, który wkłada się głęboko do pochwy. Aby przyjąć tę postać leku w niektórych przypadkach nie może być codziennie. Ponieważ wchłanianie jest powolne. Żel zawiera kwas sorbinowy. Dlatego pacjent powinien być świadomy, że może wywoływać kontaktowe zapalenie skóry.

Różnica między Prajisan i Utrozhestan jest niewielka, ponieważ są one analogami. Leki mają swoje właściwości interakcji z innymi lekami, a także możliwe działania niepożądane. Wszystkie te momenty najskuteczniej potrafią ocenić lekarza prowadzącego. Nie możesz samodzielnie podjąć decyzji o przyjęciu leku.