Bandaż z pominięcie macicy użyć do tymczasowego utrzymania macicy w małej miednicy. Na przykład często po porodzie potrzebny jest okres, aby przywrócić i wzmocnić mięśnie, które wykonują tę funkcję. W takim przypadku bandaż będzie dobrym pomocnikiem. Stosowany również wśród kobiet w podeszłym wieku. Pasmo ginekologiczne z obniżaniem macicy praktycznie nie różni się od zwykłego bandażu do utrzymania narządów jamy brzusznej. Ale jego osobliwością jest to, że jest zrobiony w formie majtek. Oznacza to, że obsługuje nie tylko po bokach, ale także w kroczu.

Warto zauważyć, że bandaż przy obniżaniu macicy jest skutecznym narzędziem, ale lepiej uzupełnić go o gimnastykę leczniczą. Ale użycie bandaża z wypadnięcie macicy więcej ma charakter pomocniczy. Co więcej, w bardziej zaawansowanych przypadkach lepiej jest stosować leczenie chirurgiczne.

Jak wybrać i założyć bandaż na macicę?

Teraz dowiemy się, jak wybrać odpowiedni bandaż dla macicy i co należy wziąć pod uwagę, ponieważ skuteczność tej procedury będzie zależeć od tego. A więc:

  1. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni rozmiar. Nie zamawiaj bandażu na macicę za pośrednictwem sklepów internetowych, nawet jeśli dokładnie znasz swój rozmiar. Modele bandaży są różne. Konieczne jest wybranie takiego, które będzie dobrze wykonywać swoją funkcję i nie stwarzać niedogodności. Musisz więc go wypróbować.
  2. Lepiej wybrać opaskę z naturalnych tkanin. Są przyjemniejsze i pozwalają skórze oddychać. Syntetyczne i są tańsze, ale to kończy się wszystkimi ich korzyściami.
  3. Nie nosić bandaża przez długi czas, najlepiej jeśli to możliwe w ciągu dnia, okresowo usuwać bandaż. Ale w każdym przypadku okres noszenia bandaża w celu utrzymania macicy nie powinien przekraczać 12 godzin. Ciągłe noszenie bandaży może prowadzić do jeszcze większej relaksacji i zwiotczenia mięśni przedniej ściany jamy brzusznej i małej miednicy.

Bandaż w okresie pooperacyjnym

Bandaż jest niezbędny w okresie pooperacyjnym, aby zapobiec podziałom szwów i lepszemu gojeniu. Długość noszenia bandaża po usunięciu macicy zależy od dostępu, przez który przeprowadzono operację. Na przykład przy laparotomii powinieneś nosić bandaż przez około 2 miesiące, a następnie stopniowo przywracać aktywność fizyczną.