Meble transformatory przestaliśmy być rzadkością w naszym wnętrzu od końca ubiegłego wieku: sofy, fotele, a nawet stoły, łatwo przekształcamy się w miejsce do spania i stajemy się bardziej wygodne i ergonomiczne wraz z rozwojem wszystkich nowych technologii. Jednym z nowoczesnych rozwiązań dla małych mieszkań są puchary - piękne i bardzo łatwe w użyciu.

Transformator złożowy Pufa

Funkcjonalne i kompaktowe pufy, które w ciągu kilku sekund mogą się zmienić łóżko , stosunkowo niedawno stał się ulubieńcem uniwersalnym. Projektanci mebli, w dążeniu do zachowania cennych metrów kwadratowych, opracowali to komfortowe miejsce odpoczynku z materiałów przyjaznych dla środowiska, zapewniając nie tylko bezpieczeństwo dla zdrowia, ale także oszczędności, ponieważ takie pufy są trwałe i zachowują swoją elastyczność nie gorszą niż nowoczesne materace bez sprężyn.

Projekt składanych łóżek otomana jest wyjątkowo prosty. Zasadą jest, że puf dzieli się na trzy lub więcej segmentów, które można złożyć, zachodzą na siebie, tworząc sześcian i przykryć osłoną. Jeśli to konieczne, po prostu zdejmij pokrywę i rozłóż pufę, aby uzyskać miękki materac.

Nieco bardziej oryginalny projekt zaciągnięć, podzielony na 4 trójkąty. Para takich pufów w stanie rozłożonym może stać się łóżkiem półtorej, aw składanym - krzesłem.

Krzesło z wyściełanym taboretem

Oprócz pufy-transformatora znajdują się krzesła, które można złożyć w jedno łóżko. W tym przypadku pufa, która jest przymocowana do krzesła, jest bezpośrednim dodatkiem do wymiarów przyszłego miejsca postoju, zwiększając jego długość. Dzięki temu, niezależnie od tego, czy oparcie zostanie ustawione, czy też pozostanie na swoim miejscu, dzięki pufowi, otrzymamy pełnowymiarowe łóżko zaprojektowane dla jednego.

Wyściełany stołek1Pufa-łóżko2Pufa-łóżko3
Wyściełany stołek 4Wyściełany stołek 5Pufa bed6
Pufa-łóżko7Pufa bed8Wyściełany stołek łóżko9