Kolczyki Stadniny są kolczykami, które pojawiły się na początku ubiegłego wieku. Takie proste imię otrzymali od ludzi, ponieważ przypominają goździki w formie i nie mają widocznego zapięcia. Wiele kobiet mody, w poszukiwaniu oryginalnej biżuterii, spotykających się z tą nazwą, przeraża się i zastanawia: "Pusets - co to jest"? Jak widać, odpowiedź jest dość prosta. Teraz musisz dowiedzieć się, jakie one są.

Złote ćwieki

Dawno, odkąd złoto było uważane za symbol dobrobytu, tak wiele kobiet mody uważa, że ​​obowiązkiem kobiet jest posiadanie we własnej kolekcji akcesoriów co najmniej jednej pary złotych kolczyków. Z kolei projektanci rozbudzają zainteresowanie tą dekoracją mnóstwem różnych kolczyków, które różnią się stylem, designem, przeznaczeniem, rozmiarem i kosztownością.Jeśli chcesz wybrać coś lakonicznego i luksusowego, powinieneś zwrócić uwagę na kolczyki z dużą perłą to "leży" na kwiecie lub płatku. Ten element da dekorację wyrafinowania i czułości. Dodatkowo perły są świetnym dodatkiem do wieczorowej sukienki.

Jasne i drogie będą wyglądać na pusety z dużym kamieniem o regularnym geometrycznym kształcie. Dobrym przykładem są kolczyki z kwadratowym szmaragdem, który znajduje się w rogu. Ciemnozielone i czerwone złoto jest uważane za jedną z najbardziej idealnych kombinacji. W tym samym czasie duży klejnot zawsze wygląda pięknie i elegancko.

Chcesz wybrać dla siebie oryginalna dekoracja ale nie bardzo wybredne? Zwróć uwagę na ćwieki z niskimi, ale kreatywnymi postaciami na zewnątrz:

 • koło morskie;
 • gwiazda;
 • wąsy.

W środku kompozycji może znajdować się mały diament, który doskonale odegra się w świetle, nadając blasku twojej biżuterii.

Srebrne klucze

Srebrne kolczyki ze sztyftem można przypisać do najbardziej popularnych biżuterii, ponieważ są one niedrogie i są idealne do uzupełnienia codziennych strojów. Również dzisiaj istnieje wiele opcji wieczorowych w kolorze srebrnym, które mogą być z kamieniami lub bez nich.

W przypadku klasycznej sukni z płaszcza można wybrać ćwieki z cienkim łańcuszkiem lub skromnym okrągłym kamieniem. Taka dekoracja skutecznie podkreśla powściągliwość twojego wizerunku, ale nie pozbawia go uwodzicielstwa.

W przypadku stroju dziennego, takiego jak spodnie, koszula lub bluzka, wybierz coś bardziej niezwykłego, ale niezbyt jasnego. Mogą to być "goździki" z takimi liczbami jak:

 • sylwetka kobiety;
 • serce;
 • sylwetka zwierząt;
 • głowa zwierzęcia;
 • liść klonu.

Należy pamiętać, że do noszenia na co dzień lepiej wybrać kolczyki bez kamieni lub z kamieni półszlachetnych o niewielkich rozmiarach.

Kamienne krople

Co dziwne, główną rolę w projektowaniu kolczyków mogą odegrać nie tylko metale szlachetne, ale także kamienie. Na świecie nie ma kobiety, która byłaby obojętna na głębię koloru, wyrafinowanie i wyższość tego naturalnego materiału. Zewnętrzną część peletka można ozdobić jednym dużym kamieniem lub kompozycją kilku kamieni, które niekoniecznie muszą być tego samego typu. Niektórzy jubilerzy uważają mozaikę wykonaną z kilku różnych kamieni za szczyt wyszukiwania. Można je rozplanować w postaci kwiatu, lepka, niektórych owoców lub jagód, owadów.

Równocześnie nie można zakładać, że tylko kamienie szlachetne mogą zwyciężyć, a półszlachetne również pięknie wyglądać:

 • turkusowy;
 • fianit;
 • bursztyn;
 • ametyst;
 • agat;
 • kwarc

Wykwalifikowani rzemieślnicy są w stanie tworzyć kompozycje z kamieni półszlachetnych, które nie są gorsze w swej urodzie niż szlachetne materiały. Dlatego wiele kobiet woli wybrać właśnie taką biżuterię, więc ich piękno jest znacznie niższe.

Wsuwa to, co jest 1Wsuwa to, co jest 2Puseta co to jest 3
Wsuwa to, co jest 4Pusta, co to jest 5Puseta co to jest 6
Puseta co to jest 7Puseta co to jest 8Puseta co to jest 9