zatrucie u dziecka z temperaturą, co robić Zatrucie pokarmowe u małego dziecka nie jest rzadkością. Niestety, obecnie bardzo często można kupić produkty o niskiej jakości, które powodują wymioty, biegunkę i gorączkę u dzieci. Ponadto niektóre "ciężkie" pokarmy, takie jak grzyby, mogą być przyczyną zatrucia u dziecka.

W tym artykule powiemy Ci, co zrobić z zatruciem pokarmowym u dziecka z temperaturą i wymiotami oraz jak szybko wyleczyć okruchy tak szybko jak to możliwe.

Czy muszę odrzucić temperaturę i jak to zrobić poprawnie?

Chociaż wielu rodziców natychmiast zaczyna w każdy możliwy sposób, aby obniżyć temperaturę swojego potomstwa, nie powinno się tego robić, przynajmniej do czasu, gdy termometr wskaże znak 38,5 stopnia lub więcej. Z reguły niewielki wzrost temperatury nie jest źródłem zagrożenia. Wręcz przeciwnie, jest wynikiem walki ciała dziecka ze szkodliwymi substancjami i patogenami iw większości przypadków wraca do normy w ciągu 1-2 dni.

Nawet jeśli temperatura ciała twojego syna lub córki przekracza poziom 38,5 stopnia, zanim pomyślisz o tym, co dzieci mogą zrobić w przypadku zatrucia, aby pozbyć się ciepła, spróbuj je pocierać. W przypadku okruszków poniżej 3 lat używa się kawałka tkaniny lub ręcznika zanurzonego w czystej wodzie o temperaturze pokojowej, a dla dzieci w tym wieku stosuje się roztwór o stężeniu 9%. ocet stołowy. Najpierw należy wytrzeć twarz dziecka, ręce, nogi, szyję i klatkę piersiową, a następnie wetknąć mokrą serwetkę na czoło.

Zazwyczaj pomaga taki środek obniżyć temperaturę ciało. Jeśli pocieranie nie działa, spróbuj podać dziecku lek przeciwgorączkowy na bazie ibuprofenu lub paracetamolu.

Co dać dziecku zatruć gorączką?

Większość matek interesuje się tym, co można jeść i jak karmić dziecko zatrucie gorączką. Co do zasady leczenie choroby w tym przypadku jest następujące:

  1. Przede wszystkim umyć żołądek soloną wodą lub słabym roztworem nadmanganianu potasu.
  2. Następnie zażywaj adsorbenty - węgiel aktywny w ilości 1 tabletki na 10 kg masy ciała dziecka lub Polysorb, Enterosgel i inne podobne środki.
  3. Co 5-10 minut dziecko musi zaoferować 1 łyżeczkę roztworu Regidron, ludzkiego elektrolitu lub BioGaa OPC.
  4. Co może mieć dziecko w przypadku zatrucia Leki przeciwgorączkowe, jeśli to konieczne, można podawać co 5-6 godzin.
  5. Ponadto, aby uniknąć odwodnienia, dziecko musi pić tyle gotowanej wody, słabej herbaty, naparu z owoców dzikiej róży, bulionu ryżowego lub rosołu z kurczaka, jak to możliwe.
  6. Karmić dziecko może być nie wcześniej niż 4-6 godzin po ustaniu wymiotów. Najlepsza w jakości żywności w przypadku zatrucia odpowiednią owsianką na wodzie, krakersach, przecierach roślinnych i mięsnych, a także w produktach mlecznych. W przypadku niemowląt mleko matki jest uważane za idealny pokarm w tym okresie.