Nabywanie urządzeń gospodarstwa domowego jest odpowiedzialnym biznesem. Aby zakup zakończył się sukcesem, należy wziąć pod uwagę stosunek kosztu urządzenia, jego parametry techniczne i jakość wykonania. Spróbujmy dowiedzieć się, czym jest mikser planetarny i jak wybrać to urządzenie elektryczne.

Mieszalniki planetarne są powszechnie stosowane w produkcji przemysłowej, a także w publicznych zakładach gastronomicznych: w gastronomii, kawiarniach, restauracjach. Ale ostatnio coraz częściej nabywane są miksery planetarne dla domu. Zasadniczo urządzenie przemysłowe różni się od planetarnego miksera domowego tylko pod względem jego rozmiarów i dużego marginesu bezpieczeństwa.

Zalety miksera planetarnego

Mikser rotacyjny planetarny - sprzęt służący do wyrabiania ciasta i ubijania różnych mieszanek ciasta ( kremowy , musy , kremy itp.). Różnica w stosunku do tradycyjnego miksera polega na tym, że trzepaczka obraca się jednocześnie w kręgu misy i wokół osi, co zapewnia bardziej intensywne i wysokiej jakości ubijanie produktu.

Niewątpliwą zaletą stacjonarnego miksera planetarnego jest to, że podczas pracy urządzenia (ubijania lub mieszania) nie należy trzymać go w ręku. Gospodyni w tym czasie może być zaangażowana w inne problemy kulinarne. Dołączony zegar z ustawionym czasem wskazuje upływ czasu, a urządzenie wyłączy się automatycznie. Jeśli to konieczne, metalowa misa mieszacza z zawartością może być podgrzewana z zewnątrz za pomocą palnika, na przykład, jeśli olej nie jest wystarczająco miękki.

Wszechstronność jest kolejnym ważnym urządzeniem jakości. Kupując dodatkowe dysze do miksera planetarnego, możesz zamienić go w robot kuchenny z wieloma funkcjami: gotowaniem mięsa mielonego i przecierów warzywnych, cięciem owoców, warzyw, przygotowywaniem lodów.

Kompletny zestaw i wyposażenie urządzenia

Nawet najmniejszy mikser planetarny z miską jest raczej ciężkim urządzeniem (nie mniejszym niż 10 kg), dlatego problematyczne jest dla kobiety, aby go pobrać i usunąć. Jeśli warunki w kuchni na to pozwalają, lepiej jest zainstalować maszynę na stałe. Standardowe wyposażenie obejmuje co najmniej trzy dysze ugniatające: trzepacz, łopatkę, hak, czasami jest też płaski skrobaczka do musów. W zestawie znajduje się również miska - urządzenie do ładowania produktów lub osłona ochronna miski z rowkiem do załadunku.

Kupując mikser planetarny do testu, należy zwrócić uwagę na to, że części mające bezpośredni kontakt z masą produktu wykonane są ze stali nierdzewnej, co po pierwsze zapewnia dłuższe użytkowanie urządzenia, a po drugie, chroni produkty przed tlenkami metali i zapewnia pełną dezynfekcję podczas czyszczenia, mycia urządzeń elektrycznych.

Mikser planetarny jest wyposażony w regulator prędkości, który w zależności od marki urządzenia obejmuje od 3 do 10 stopni. Jeśli zapomniałeś umieścić komponent w ubijaku, który chcesz ubić, lub chcesz sprawdzić konsystencję produktu, możesz użyć specjalnego przycisku, który zatrzyma działanie koronek. Najdroższe wersje urządzenia są wyposażone w wyświetlacz ciekłokrystaliczny, odzwierciedlający wybraną prędkość i czas, mikser domowy podczas którego zawartość jest ubita. Zwykle takie urządzenie jest niezbędne dla tych, którzy wymyślają nowe receptury potraw. Jeśli jesteś daleko od tego rodzaju działalności, zastanów się, czy warto przepłacić całkiem sporo pieniędzy za funkcję, której w zasadzie nie wykorzystasz?

Producenci miksera planetarnego również wymyślili system bezpieczeństwa: dysze nie będą się obracać, jeśli jednostka silnikowa zostanie przechylona do tyłu.

Oczywiście, mikser planetarny - urządzenie nie jest tanie, ale jeśli gotowanie zajmuje ważne miejsce w twoim życiu, lubisz eksperymentować w kuchni, by zaskakiwać swoich krewnych, lub często masz gości, wtedy taka maszyna będzie dla ciebie doskonałym pomocnikiem.