Wyjątkowy członek rodziny kotów, z uroczą i niecodzienną nazwą pksibob przez bardzo krótki okres swojego istnienia, zarobił ogromną rzeszę fanów na całym świecie.

Przedstawiciele tego gatunku kota nie mogą pochwalić się długą historią selekcji, która miałaby swoje korzenie w czasach starożytnych. Są to bardzo młode rasy, uzyskane w wyniku krzyżowania kota domowego z dzikim leśnym kotem.

Opis rasy koty pikibob

Są to dość duże i masywne zwierzęta o wydłużonym ciele i dobrze rozwiniętej muskulaturze. Mają potężną i głęboką klatkę piersiową, ciężkie kończyny i okrągłe łapy. Skóra jest gruba i pokryta nie przylegającymi włosami. Pixiobob nie ma gęstej warstwy wełny z bardzo skąpym i jedwabistym podszerstkiem. Półdługowłosy pixie-bob ma grubszą warstwę wełny i słabo zaznaczony podszerstek.

Mają duży i wydłużony pysk z szerokim nosem i wyraźnie zaznaczonymi brwiami. Pełne policzki i zaokrąglone uszy nadają zwierzęciu słodki, sympatyczny wyraz. Obecność na końcach uszu czarnych lub ciemnobrązowych frędzli sprawia, że ​​kot jest picsibob uderzająco podobny do rysia. Średnia waga pxibob waha się od 4 do 7 kilogramów, w zależności od płci. Budowa jest duża i dobrze wykonana. Rozmiar pixyboa jest średni w porównaniu do innych członków rodziny kotów.

Szczególną uwagę należy zwrócić na kolor pxibob, który jest naprawdę niesamowity i niezwykły. Kolor może zawierać tykanie auta i wystarczającą liczbę pasków w pręgowany wzór - paskowany lub plamisty.Obowiązkiem do plam jest ich okrągły lub owalny kształt. Zgodnie ze standardowym kremowym kolorem powinien być obecny w oczach, podbrzuszu, w wewnętrznej części nóg i pod wąsami. Brzuch jest "pomalowany" okrągłymi różnokolorowymi plamami.

Postać kota Pikciob

Ich oddanie nie ma granic. Ten kot stanie się niezastąpionym przyjacielem jego właściciela i wszystkich członków rodziny. Jest aktywnym uczestnikiem wszelkich gier i działań, które mają miejsce w jej otoczeniu. Posiadaj zaawansowaną zaradność, pomysłowość i dyskretność. Pixibob uwielbia spacery i spokojnie odnosi się do smyczy. Dobre zdrowie pozwala nie bać się zimna i intensywnych obciążeń. Spokojny i powściągliwy kot nie zaszkodzi dziecku ani zwierzętom. Nie drażni gospodarza stałym miaem, preferując zastąpienie go dźwiękami ćwierkania.

Funkcje rasy Pixiobob

Koty tego gatunku różnią się bardzo powolnym tempem dojrzewania, który kończy się dopiero o trzy lata. Osiągają szczyt swojej siły i piękna w wieku pięciu lat. W miocie mogą znajdować się maksymalnie trzy kocięta pxibob, ale są też wyjątkowe przypadki więcej potomstwa.

rasy kotów

Jest to bardzo rzadka rasa, uważana za osiągnięcie dla Amerykanów, którzy nie faworyzują swojego eksportu poza granicami swojego kraju. Dlatego koszt pxibob jest dość wysoki, a zakup prawdziwego przedstawiciela gatunku jest dość skomplikowaną sprawą. Zdobywaj lepiej w niezawodnych szkółkach o czystej reputacji.

Dbanie o kilof nie wymaga wiele czasu, pieniędzy ani cierpliwości. Mając krótki płaszcz, kot pikibob nie potrzebuje czesania i kąpieli, a rzuca w minimalnej ilości. Jedzenie nie jest wybredne, ale do uprawy zdrowego i silnego zwierzaka należy zapewnić jego dietę z produktami mięsnymi.