Różne rasy małych psów, a raczej ozdobne, nie zawsze były uważane za takie. Jako zabawka pokoju, nie hodowano jednej rasy psów, każda z nich miała swój własny cel. Bezpośredni cel wielu ras zniknął i stał się niepotrzebny. Ale nie zapominaj o tym, ponieważ naturalne miejsce docelowe bezpośrednio wpływa na ich charakter i reakcje w różnych sytuacjach. Dzięki niewielkim rozmiarom i uroczemu wyglądowi stały się ulubieńcami wielu osób.

Rozważmy kilka ras dekoracyjnych psów, a mianowicie różnice między pinczerem a terierami.

Opis Toy Terrier rodzi ich charakter

Toy Terrier jest jedną z najmniejszych ras. Są gładkie włosy i długowłosy. Główna zewnętrzna różnica między terierami a innymi psami polega na tym, że ma "wysokie" nogi i szczupłe ciało.

Psy rasy toy-terrier (a dokładniej - angielski terier-toy) są jednym z najbardziej energicznych i hardych psów, ich charakter jest równie silny jak normalnego teriera. Toy Terrier jest wesołą i oddaną towarzyszką, która jest podejrzliwa wobec obcych i naprawdę strzeże domu swojego ukochanego mistrza. Zabawki-terriery są łatwo przyzwyczajone i przystosowują się do życia w domach i mieszkaniach, nie są kapryśne, więc są bardzo zadowolone z krótkich spacerów na świeżym powietrzu. Poza tym, teriery-zabawki wymagają odpowiedniego wychowania, aby uniknąć kłopotliwych sytuacji podczas chodzenia lub przyjmowania gości w domu. Pincher i ta różnica terierów1 Myślą o sobie zbyt wiele i często czują, że są "mistrzami świata". Często prowadzi to do agresji wobec innych zwierząt (a często także do tych, które są znacznie większe).

Pincher - opis rasy i charakteru

Mini pinczery mieć proporcjonalny dodatek ciała, w ogóle nie powinno być żadnych defektów na ciele.

To bardzo urocza rasa psów. Najważniejsze to nie pozwolić im na zbyt wiele, bo życie z nimi może przerodzić się w koszmar. W tym przypadku nie można uniknąć uporu ze sztyletu karłów. Nie lubią samotności, więc musisz często chodzić z nimi. Pinchers są łatwe do treningu i generalnie przypominają aktywność umysłową. Są bardzo odważni i lojalni, gotowi bronić swojego pana, pomimo wielkości wroga. Lubią wypełniać i wykonywać polecenia. Dwarf Pinscher są idealne dla dużych rodzin, ponieważ mają szaloną miłość do dzieci i mogą być doskonałymi towarzyszami dla całej rodziny.