Jeśli wiesz, czym jest zgaga, uporczywy ból i nieprawidłowości w pracy żołądka, to zdecydowanie słyszałeś o tym leku. Fosfaligel jest doskonałym preparatem grupy zobojętniającej kwas. Mówiąc najprościej, jest to narzędzie, które pomaga zmniejszyć kwasowość żołądka, co w rzeczywistości powoduje dyskomfort i wszystkie nieprzyjemne odczucia. Jak każdy lek, Phosphalugel ma swoje własne wskazania.

Co to jest Phosphalugel?

Fosfalugel jest jednym z tych leków, które można bezpiecznie nazwać smacznymi (a przynajmniej - przyjemnymi). Biała, gęsta ciecz może nie wyglądać bardzo atrakcyjnie, ale pachnie pomarańczowo i ma słodkawy posmak. Z tego powodu zarówno dorośli, jak i dzieci mogą przyjmować Fosfalugel.

Oczywiście smak i zapach nie są głównymi zaletami leku. Fosfalugel słynie z działania operacyjnego - w ciągu kilku minut po zażyciu leku osoba odczuwa ulgę. Osiąga się to poprzez uniwersalną kompozycję, opartą na - 20% fosforanie glinu. Substancja czynna szybko neutralizuje kwas chlorowodorowy, otula ściany żołądka specjalną warstwą ochronną i pomaga wyeliminować toksyny i gazy z organizmu.

Wskazania do stosowania Phosphalugel

Fosfalogel można uznać za uniwersalny. Przeznaczony jest dla prawie wszystkich zaburzeń układu pokarmowego. Lek okazał się doskonały iw leczeniu zatrucie . Fosforynolit działa łagodnie i praktycznie nie jest wchłaniany do krwi. Raz w ciele narzędzie nie niszczy całkowicie kwasu żołądkowego. Reakcja trwa do momentu znormalizowania poziomu kwasowości. Późniejsze działanie Phosphalugel ma na celu wyłącznie utrzymanie osiągniętego rezultatu.

Główne wskazania do stosowania fosfaluginy są następujące:

  1. Najczęściej środek jest przepisywany na wrzody żołądka i dwunastnicy.
  2. Fosfalafel bardzo dobrze pomaga w zapaleniu żołądka. Co więcej, możliwe jest leczenie zarówno ostrych jak i przewlekłych postaci choroby za pomocą leków.
  3. Narzędzie pomoże zaburzenia żołądka i biegunka.
  4. Zastosuj Fosfalugel zalecany do przepukliny.
  5. Lek ratuje nawet ofiary zatrucia alkoholem.

Ponadto, Fosfalugel, szybciej niż inne leki, łagodzi zgagę, ból brzucha spowodowany nieodpowiednią dietą, używanie produktów o niskiej jakości, przedawkowanie nikotyny lub kofeiny.

Sposoby użycia Phosphalugel

Fosfalogel można pić i rozcieńczać produkt wodą (pół szklanki wody na jedno opakowanie zawiesiny będzie więcej niż wystarczające) iw czystej postaci. Najlepiej pocierać opakowanie przed zrobieniem go, aby wewnątrz powstał jednorodny żel.

Jak długo iw jakich ilościach można przyjmować Fosfalyugel, należy wyznaczyć specjalistę. W zależności od stanu pacjenta i jego diagnozy, czas trwania leczenia i dawka mogą się różnić. Na przykład, jeśli do leczenia zatrucia przepisuje się lek, to wystarczy kilka dni leczenia z głową, a całkowite wyeliminowanie objawów żołądka może zająć dwa tygodnie lub Wskazania fosforynelu miesięczna stawka. Aby osiągnąć maksymalny efekt leczenia, należy przyjmować Fosfalugel przez tyle dni, ile wskazano na receptę lekarza.

Standardowa dawka to saszetka dwa lub trzy razy dziennie. Jeśli to konieczne, możesz wziąć dwie porcje na raz. Maksymalna dzienna dawka leku to sześć torebek. Może wzrosnąć tylko w leczeniu poważnych problemów - na przykład ciężkiego alkoholu lub zatrucia pokarmowego.

Oddzielnie, możesz pamiętać, jak Fosfalugel jest brany w przypadku zgagi (jeśli, oczywiście, ten problem Cię niepokoi): pół saszetki jest pijany na raz, jeśli po dziesięciu minutach nasilenie nie zniknie, powinieneś zakończyć drugą połowę.