Nawet nowicjusze chcą wiedzieć, że dzianie jest nie tylko użyteczną umiejętnością, ale także bardzo ekscytującą czynnością, szczególnie gdy robisz na drutach dowolny wzór - nie ma znaczenia, czy jest on płaski czy masowo . Mówiąc o najnowszych trendach w dziedzinie dzianin wzorzystych, nie można nie rozpamiętać wzorów imitujących łuski ryb i gadów. Porozmawiamy o tym, jak dziś na drutach na drutach zrobić wzór "Wagi".

"Wagi" - wzór dziania z opisem

Wzory, z którymi można stworzyć efekt "łuskowatego" wymyślili bardzo wiele. Skoncentrujemy się na dość prostej wersji dziania "Skali" za pomocą igieł dziewiarskich, która podlega nawet najbardziej niedoświadczonym tkaczkom. W naszej wersji wagi będą dziane ściegi podwiązkowe.

wzór igieł skal 1

Do dziania potrzebujemy:

 • okrągłe igły;
 • igły dziewiarskie proste;
 • hak;
 • pin;
 • nici są barwione w kilku kolorach, melanż i przekrój.

Pierwsze kroki:

 1. Dziane wzorem "Scale" tkanina dzianina nie na całej szerokości od krawędzi do krawędzi, ale w paski - od skali do skali. Każdy pojedynczy płatek jest wiązany zgodnie z poniższymi schematami. Zgodnie ze schematem 1, pół-łuski będą dziane, i zgodnie ze schematem 2 - pełnowymiarowe skale. Aby wzór był piękny i czysty, wszystkie pętle muszą być równie wydłużone.
 2. wzór igieł waga_2
 3. Aby pętla w pierwszym rzędzie okazała się zgrabna i równie wydłużona, wybieramy ten wiersz za pomocą haka. Odbieramy igły z 20 pętlami z nićmi w kolorze białym i robimy pierwszy rząd ściegiem z przodu satynowym. Następnie kontynuujemy pracę zgodnie ze schematem 2, prowadząc spadek na początku i na końcu każdego wiersza. Dziergamy według schematu, podczas gdy w pracy będą tylko trzy pętle. Połącz je razem i przystąp do zdzierania kolejnej skali.
 4. wzór igieł waga_3wzór igieł waga_4
  druty dziewiarskie wzór_5wzór igieł waga_6
 5. W pierwszym rzędzie drugiej skali zbieramy na jednej ze stron poprzednich 10 pętli, a kolejne 10 otrzymujemy za pomocą haka. W ten sposób otrzymujemy wiersz dial-up dla drugiej skali, od której zaczynamy działać zgodnie ze schematem 2.
 6. wzór igieł płatków_7druty dziewiarskie pattern_8
 7. Po podłączeniu wagi o odpowiedniej skali, kończymy pasek na półkę, związaną zgodnie ze schematem 1.
 8. wzór igieł waga_9druty dziewiarskie pattern_10
 9. Teraz musisz przywrócić roboczy wątek na początku pierwszego wiersza. Aby to zrobić, na wolnych bokach wagi zbieramy na okrągłych igłach 10 pętli. Na drutach innej skali (w naszym przypadku nr 5) otrzymujemy 10 kolejnych pętli na igłach.
 10. druty dziewiarskie pattern_11igły dziewiarskie wzór_12
 11. Skala dzianiny nr 5, z 10 zrywanymi pętlami + 10 pętli z okrągłymi igłami. Pozostałe pętle na okrągłych igłach nadal nie są używane.
 12. wzór igieł waga_13wzór igieł waga_14
 13. W przypadku łuków dziewiarskich numer 6 znajdziemy 10 pętli wzdłuż krawędzi skali 5 i kolejne 10 z okrągłych igieł do robienia na drutach. W ten sposób wiążemy łuski do końca paska, kończymy je półkalą i zwracamy nitkę na początek rzędu.
 14. druty wzór_15igły dziewiarskie wzór_16
 15. Łącząc w ten sposób 3 paski, przejdź do czwartego. Dla niej, na początku robótki, robimy na pół skalę, a potem robimy na drutach zgodnie ze schematem.
 16. wzór igieł waga_17wzór igieł skale_18
 17. Płótno, połączone z wzorcem "Scale", będzie wyglądało tak.
druty dziewiarskie wzór_19