Hak na szydełku, a nawet wprawne ręce wykwalifikowanego pracownika, są w stanie tworzyć wspaniałe rzeczy projektantów. Ale ponieważ to nie bogowie spalają garnki, nikt nie zabroni zdobywania doświadczenia. Dlatego proponujemy zapoznanie się z oryginalnym wzorem skóry krokodyla za pomocą szydełka.

Szydełko "Crocodile" - opis

Wzór wydaje się skomplikowany, ale w rzeczywistości łatwo go połączyć. Ale jednocześnie jest obszerny i wygląda bardzo imponująco. Dzięki przeplataniu się szydełek z pętlami powietrza powstają trójkątne "łuski", które wizualnie nawarstwiają się nawzajem, tworząc wzór na pancerzu charakterystycznym dla krokodyla. Wzór jest idealny do dziania szali, beretów, szali, koców, pelerynek i kobiecych bolero .

Crochet Crochet Pattern Crochet - Master Class

Więc przejdź do dziania piękny wzór "skóra krokodyla". Zalecamy badanie na haczyku 2.5 i przędzy 50 g / 150 m.

Rozpocznij swoją pracę w zwykły sposób - z tym, że wiążąc łańcuch pętli powietrza w nieparzystej liczbie.

krokodyl wzór szydełkowy zdjęcie 1

Każdy rząd dziewiarski jest tworzony przez dzianie dwa rzędy: siatkowa podstawa (rząd 1), która jest następnie ułożona w rzędzie 2 za pomocą "łusek", co jest dość widoczne z wzoru skóry krokodyla.

krokodyl wzór szydełkowy zdjęcie 2

1 rząd - siatka:

 1. Jej krycie musi rozpoczynać się trzema pętlami do podnoszenia powietrza, a następnie szydełkiem w czwartej pętli.
 2. krokodyl wzór szydełkowe zdjęcie 3
 3. Następnie należy wykonać dwie pętle powietrza, a następnie dwa szwy podwójne szydełkowe, wykonane w trzeciej pętli *. Do końca krycia powtarzamy * - *.
 4. krokodyl wzór szydełkowy zdjęcie 4
 5. Okazuje się, że rodzaj siatki składa się z podwójnych szydełek i szczelin.
krokodyl wzór szydełkowy zdjęcie 5

2 rzędy tworzą najbardziej unikalne "skale" wzoru "skóry krokodyla":

 1. Najpierw musisz zrobić na drutach pięć podwójnych szydełek. Co więcej, hak musi być włożony w otwór, który pojawił się między dwoma ostatnimi podwójnymi szydełkami. Wygląda na to, że pięć podwójnych szydełek przywiązało skrajną stronę kolumny.
 2. krokodyl wzór szydełkowy zdjęcie 6
 3. Następnie wykonujemy jedną pętlę powietrza, która później staje się środkiem "skali".
 4. krokodyl wzór szydełkowy zdjęcie 7
 5. Następnie ponownie zszyć pięć szydełek. I, nawiasem mówiąc, haczyk ponownie wprowadza lukę pomiędzy podwójnymi szydełkami. To prawda, tym razem powinien być związany z drugim podwójnym szydełkiem.
 6. krokodyl wzór szydełkowy zdjęcie 8krokodyl wzór szydełkowe zdjęcie 9
 7. W ten sposób uzyskuje się tę "skalę" wzoru "skóry krokodyla".
 8. Następnie w kryciu należy pominąć drugą parę podwójnych szydełek. Nowe powtórzenia * pięć podwójnych szydełek, kolejna pętla powietrza i od nowa, pięć podwójnych szydełkowych * są dziane w szczelinie między trzecią parą nieszynowanych kolumn siatki bazowej. Kontynuujemy serię od * do * do końca, pomijając nawet pary kolumn.
krokodyl wzór szydełkowe zdjęcie 10

Tworząc kolejną warstwę wzoru, "skale" należy umieścić w środku "skal" poprzedniego.