Ta choroba skóry palców o charakterze zapalnym z tworzeniem ropy. Najczęściej panaryt, którego leczenie omówimy poniżej, rozwija się, gdy bakterie staphylococcus wchodzą w rany. Zmniejszono funkcje ochronne, na przykład z powodu cukrzyca , predysponuje do infekcji.

Leczenie przestępcy na palcu

Terminowe leczenie specjalisty skraca proces leczenia, zapobiegając w ten sposób występowaniu trudności.

Na etapie rozwoju choroby, która ma charakter powierzchowny, zapewniane jest leczenie zachowawcze, obejmujące zabiegi fizjoterapeutyczne (UHF i laseroterapia), a także wykonywanie różnych kąpieli i wdrażanie terapii przeciwbakteryjnej.

Dalsze etapy choroby wymagają interwencji chirurgicznej. W przypadku bólu należy natychmiast skonsultować się z lekarzem, aby uniknąć możliwych komplikacji.

Ważnym elementem walki z przestępcą jest leczenie antybiotykami. Pacjentowi przepisano amoksyklaw i ziprolet. Przebieg leczenia trwa siedem dni.

Panarit - leczenie chirurgiczne

Jak wspomniano wcześniej, głównym miejscem walki z chorobą jest metoda operacyjna, którą wybiera się dla każdego stopnia palca:

 1. W przypadku skóry przestępcy skóra zostaje potraktowana antyseptycznie, a specjalne nożyczki odcinają obszary złuszczające naskórka. Ta procedura nie jest bolesna, ponieważ nie wymaga wprowadzenia środków przeciwbólowych.
 2. W przypadku podskórnej zbrodni, charakteryzującej się pogrubieniem palca i ograniczoną ruchliwością, wykonywane są cięcia boczne, za pomocą których odprowadzanie wody odbywa się za pomocą gumowego absolwenta i turun gazikowych. Zapewnia to odprowadzanie ropy i zapobiega sklejaniu się brzegów, gdy rana goi się.
 3. Kiedy leczenie gonitwy pod wpustem obejmuje wycinanie paznokcia nad powierzchnią miejsca ropnego ogniska. Jeśli znajduje się w środku płytki paznokcia, wykonuje się trepanację jego proksymalnych obszarów.
 4. Włączony do procesu zapalnego stawu w początkowych stadiach, zostaje nakłuty przez kolejne wprowadzenie antybiotyków. Jeśli po czterech zabiegach nie nastąpi poprawa, połączenie zostaje otwarte, przemyte środkami antyseptycznymi i usunięte tkanki dotknięte martwicą.

Panarit - leczenie środków ludowych

Aby zwalczać stany zapalne na wczesnym etapie, zalecane są domowe przepisy kulinarne.

Pomaga poradzić sobie z panaritsym roztworem sody:

 1. Szklanka gorącej wody wymaga dwóch łyżek sody.
 2. Zanurz palec dotknięty przez pół godziny z częstotliwością trzy razy dziennie.

Trzeciego dnia można zauważyć poprawę.

Aby złagodzić stany zapalne, można przymocować gazy zwilżone jododolem i przyczepić do wrzenia i pozostawić na noc. Po kilku dniach takich zabiegów obrzęk ustępuje.

Dość skuteczną metodą leczenia zbrodniarza w domu jest mieszanka maści Vishnevsky z olej jodłowy :

 1. Wymieszać smarem gazę i nałożyć na ranę, zamocować polietylenem i bandażem.
 2. Zmień opatrunek co najmniej dwa razy dziennie.
leczenie środków zbrodniarzy ludowych

Na początkowym etapie podżołądkowego panaritium zaleca się stosowanie opatrunku z gazy z nałożoną na niego maścią. Przygotuj produkt z ubitym białkiem jajecznym z rozdrobnionym mydłem do prania.

Zapobieganie przestępcy

Aby zapobiec stanom zapalnym, konieczne jest leczenie rany na czas. Jeśli jest uszkodzony, wykonaj następujące czynności:

 1. Natychmiast umyć ręce detergentem.
 2. Usuń ciało obce (odłamek, kości ryb, szkło itp.).
 3. Wyciśnij trochę krwi i rozsmaruj obolałe miejsce błyszczącą zielenią lub jodem.
 4. Na górze z pomocą bandy lub owinięty bandażem.