Wielu jest przekonanych, że dla komfortowego i zdrowego snu pasują wyłącznie łóżka . Do pewnego czasu tak było, ponieważ sofy nie pozwalały na wystarczającą ilość snu z powodu niewygodnego projektu, sztywnego fundamentu i absolutnie nieanatomicznego kształtu. Ale dziś technologia i przemysł meblarski rozwinęły się do tego stopnia, że ​​rynek ma sofę do spania z materacem ortopedycznym. Nie tylko skutecznie konkurują ze zwykłymi łóżkami, ale czasami nawet je przewyższają.

Jakie są zalety sofy ortopedycznej do spania?

We wnętrzu małego mieszkania przy skromnych pokojach wielkości sofa może znacznie zaoszczędzić cenne metry. Wielofunkcyjność takich sof polega na tym, że łączą one dobry wypoczynek w stanie złożonym i wygodę ortopedycznego miejsca na pełny sen.

Wysokiej jakości sofa do spania można umieścić w pokoju gościnnym, biurze, salonie-sypialni. Po złożeniu wygląda jak zwykła sofa, a po rozłożeniu jest pełnowartościowym łóżkiem pojedynczym lub podwójnym.

Kanapy ortopedyczne są tak nazywane, ponieważ są wyposażone w materac ortopedyczny, który dzięki swojej charakterystyce nie jest w żaden sposób gorszy od nowoczesnego łóżka stacjonarnego. Najważniejsze jest to, że wspiera on kręgosłup podczas snu i sprzyja komfortowemu wypoczynkowi. Ponadto taki materac ma nawet efekt masażu, pomagając odpocząć po ciężkim dniu pracy.

Materac w takich sofach wykonany jest z wysokiej jakości antyalergicznych materiałów, które nie absorbują zapachów i nadmiernej wilgoci. Ogólnie rzecz biorąc, sofa nie wymaga wiele uwagi, a dzięki swojej prostocie sofa może być łatwo przemieszczana po pokoju.

Wszystkie nowoczesne rozkładane sofy są wyposażone w wygodne i niezawodne mechanizmy transformacji, dzięki czemu codzienny proces składania i rozkładania nie sprawi trudności.

Jak wybrać sofę do spania?

Dziś na rynku mebli znajduje się ogromny asortyment różnych rozkładanych sof, więc może być bardzo trudno zdecydować.

Przede wszystkim sofy różnią się konstrukcją i sposobem transformacji. Kanapa ortopedyczna do codziennego snu może być zarówno bezpośrednia, jak i kanciasta.

W zależności od mechanizmu może to być akordeon, książka, książka eurobook, delfin, roll-out, clack-clack, francuski lub amerykański clamshell. Wybór tego lub innego modelu zależy od dostępnej przestrzeni dla twojej sofy i twoich preferencji.

O wiele ważniejsze przy zakupie jest zwracanie uwagi na jakość materaca ortopedycznego. Są różne, ale najwygodniejsze sofy do codziennego snu są wyposażone w lateks, podciśnienie, kokosowy materac i materac pamięciowy.

Materace wykonane z lateksu to naturalne materace. Te sofy są najlepsze do codziennego snu. Lateks w nich to sok z drzewa Hevea, utwardzony od kontaktu z powietrzem.

Ostatnio coraz bardziej popularne są próżniowe materace ortopedyczne. Wspaniały materac z efektem pamięci jest w stanie dostosować się do zgięć ciała i równomiernie rozprowadzić ładunek, dając wyjątkowy komfort.

Materace z kokosowym wypełniaczem zapewniają chłód w gorące letnie dni i noce oraz ciepło - zimą. Również te produkty są doskonale wentylowane. Jedynym minusem - te materace są dość twarde, więc dla osób przyzwyczajonych do miękkiego łóżka może wydawać się niewygodne. Ale dla tych, którzy mają problemy z kręgosłupem, te sofy są odpowiednie tylko.

W osobnej kategorii materace ortopedyczne można zidentyfikować w połączeniu: są wykonane za pomocą kokosa, pianki poliuretanowej, lateksu i struttofaybera.

Sofy ortopedyczne do spania1Sofy ortopedyczne do spania2Kanapy ortopedyczne do spania3
Sofy ortopedyczne do spania4Sofy ortopedyczne do spania 5Sofy ortopedyczne do spania6
Sofy ortopedyczne do spania7Sofy ortopedyczne do spania8Sofy ortopedyczne do spania9