Ozdobny ogród nie jest jeszcze najpopularniejszym elementem w projektowaniu krajobrazu ogrodów przydomowych na terenie krajów byłego Związku Radzieckiego. Jest to zrozumiałe, ponieważ zbyt wielu ludzi wciąż pamięta nieokiełznany "boom ogrodowy", kiedy w warunkach całkowitego deficytu cenne 6 akrów musiało być uprawiane w celu uprawy na nich kapryśnych warzyw. Skutkiem długiego cierpienia, które zaczęło się zimą od rosnących sadzonek na parapecie, z reguły nie było bardzo dobrych plonów, co oczywiście nie było warte wysiłku. Dlatego nasi rodacy rzucili się do skrajnych, całkowicie izbyvya ogrodów na obszarach i zastępując je klombami.

Tymczasem na próżno, ponieważ urządzenie ogrodu dekoracyjnego, tak popularnego w Europie, pozwala "zabić dwie ptaki jednym kamieniem" - i urozmaicić projektowanie krajobrazu, a także uzyskać świeży plon prosty w uprawach. Ponadto jest to bardzo wygodne - możesz zgrać niezbędne warzywa i sałaty w swoim ogrodzie i nie musisz biegać po rynku.

Projekt dekoracyjnego ogrodu kuchennego

Tworzenie ozdobnego ogrodu własnymi rękami jest bardzo kłopotliwe, ponieważ rośliny wymagają starannej konserwacji: drenażu, podlewania, nawozu. Ale wynik, co do zasady, uzasadnia wszystkie oczekiwania, więc jest coś, co do rasstaratsya.

Pierwszą rzeczą, która zaczyna się od dekoracji ogrodu, jest przemyślenie planu i zaplanowanie miejsca. Powinno to uwzględniać charakterystykę gleby, oświetlenie i wymagania upraw, które planujesz sadzić. Ważne jest, aby zwracać uwagę na dekorację łóżek: mogą być wykończone kaflami krawężnikowymi. Specjalne modułowe projekty pozwolą Ci stworzyć oddzielne kompozycje na całej stronie.

Rośliny do ogrodów ozdobnych

Do dekoracji ogrodu należy wybrać rośliny, które przede wszystkim wyglądają atrakcyjnie przez cały okres jego wzrostu. Do tych celów dobrze nadaje się:

  • melisa;
  • bazylia;
  • rabarbar;
  • kapusta dekoracyjna ;
  • ozdobny pęcherzyca;
  • dekoracyjna kukurydza;
  • dekoracyjna bania;
  • sałatka kręcone.

Należy pamiętać, że uprawa roślin dla żniw i dekoracji jest inna. Powinno to jednak uwzględniać nie tylko element estetyczny - w jaki sposób rośliny będą się łączyć ze sobą i wyglądać w grupie, ale także jak będą one kompatybilne i mogą z powodzeniem uprawiać i uprawiać rośliny, rosnące obok niego.

Ozdobny ogród1Ozdobny ogród2Ozdobny ogród3
Ozdobny ogród4Ozdobny ogród5Ozdobny ogród
Ozdobny ogród 7Ozdobny ogród8Ozdobny ogród9