Wschód zawsze fascynował i porywał zachodnie umysły swoją mądrością i tajemnicą. Że istnieje tylko orientalna biżuteria dla kobiet, którą można zobaczyć na przykład w popularnym tureckim serialu "Magnificent Century" lub brazylijskim "Clone" o życiu Marokańczyków. Niesamowite złote i srebrne ozdoby w orientalnym stylu, a także orientalna koralikowa biżuteria są dziś modne. Arabski, indyjski, turecki - jasne, kolorowe wschodnie ozdoby na ręce, nogach, włosach, koralikach i naszyjniku, a także kolczyki - to wszystko jest bardzo pożądane przez współczesnych fashionistek.

Biżuteria w orientalnym stylu

  1. Orientalna biżuteria złota. Zwykle na Wschodzie złoto jest noszone tylko przez kobiety iw dużych ilościach. Właśnie dlatego orientalna biżuteria złota jest masywna i przyciąga wiele uwagi. Bransoletki w orientalnym stylu mogą mieć kilka centymetrów grubości, a złoto jest używane w nich czerwony lub żółty, biały jest używany niezwykle rzadko, a nawet wtedy jest to uważane za trend zachodni. Ponadto bransoletki zdobiące dłoń są bardzo popularne. Są długie, z pierścieniem, który jest noszony na środkowym palcu. Są takie bransoletki i pierścienie na wszystkich palcach. Złote orientalne żyrandolowe kolczyki są zwisające, ciężkie, często zdobione kamieniami. Wystarczy je nosić "w drodze", ponieważ rozciągają otwór od nakłucia. Wisiorki wykonane ze złota są również ozdobione naturalnymi dużymi kamieniami i mogą być wykonane w postaci symboli - na przykład półksiężyca, powiedzeń z Koranu, słów "Allah" lub "rąk Fatimy".
  2. Orientalna biżuteria wykonana ze srebra. Do wschodniej biżuterii zdobi również srebro. Jest tak samo popularnym materiałem, jak złoto, i nie żałuje, gdy robi ozdoby. Używa się wyłącznie wysokiej jakości srebra o bogatej dekoracji poprzez wytłaczanie, grawerowanie, filigran, emalię i czernienie. Bardzo popularną srebrną dekoracją, którą turyści lubią sprowadzać z Egiptu, jest kartusz. Jest to medalion, na którym wyryto imię osoby wytłoczone starożytnymi egipskimi hieroglifami. Warto taką tanią dekorację, ale wygląda bardzo oryginalnie. Duże masywne kolczyki, bransoletki, ozdoby do włosów i srebrne naszyjniki w orientalnym stylu są również bardzo popularne. Często są uzupełniane wkładkami koralowymi i naturalnymi kamieniami półszlachetnymi. Srebrne pierścienie damskie są również duże, koniecznie ozdobione kamieniami lub perłami.
Zroszony biżuteria

Bardzo popularny na wschodzie i różnorodność koralowej biżuterii. Bransoletki na ręce i nogi, naszyjniki, biżuterię na głowę wykonane są z tego materiału. Zazwyczaj koraliki nici biegną w kilku rzędach, ich liczba może osiągnąć dziesięć lub więcej, ponieważ podstawową zasadą orientalnej biżuterii jest ogromność. Dodatkowo łączone są z koralami, naturalnymi półszlachetnymi kamieniami - jaspis, bursztyn, turkus i inne. Często są one uzupełniane przez łańcuchy, wisiorki, monety.

Co i gdzie nosić orientalną biżuterię?

Orientalne dekoracje są bardzo jasne i masywne, dlatego przyciągają wiele uwagi. Z pewnością nie nadają się na wizyty biurowe, spotkania, spotkania i inne spotkania biznesowe.

Ale jeśli umieścisz je na przyjęciu, twój obraz na pewno zostanie zapamiętany przez wszystkich. Będą doskonałym dodatkiem do każdej wieczorowej sukienki, najważniejszą rzeczą jest podnieść ją tonem i nie przesadzać.

Ponadto orientalna biżuteria będzie pasować do stylu etno, zwłaszcza jeśli jest to biżuteria, paciorkami lub drewnem. Do tego stylu nadają się jasne bransoletki zdobione główkami węża, dwustronne wisiorki ze wschodnimi symbolami, ornamenty z ornamentami fauny i flory.

Pamiętaj, że orientalne dekoracje wyglądają najlepiej w ciepłym sezonie. Ponadto, lepiej będzie nosić taką biżuterię w zestawie - na przykład orientalne koraliki z kolczykami, pierścionkami i bransoletkami - dzięki czemu będziesz wyglądać bardziej ekstrawagancko i imponująco.

Orientalna biżuteria 1Orientalna biżuteria 2Orientalna biżuteria 3
Orientalne dekoracje 4Biżuteria orientalna 5Biżuteria orientalna 6
Biżuteria orientalna 7Biżuteria orientalna 8Biżuteria orientalna 9