Orientacja - niezwykle emocjonalne i barwne widowisko, którego jasność niewątpliwie nadaje kostium orientalnego tancerza. Jeśli jesteś zafascynowany tego rodzaju sztuką, na pewno potrzebujesz uroczego stroju. Stwórzmy orientalny kostium własnymi rękami, zwłaszcza, że ​​nie jest to takie trudne.

Myśląc, jak zrobić orientalny kostium, możesz dać upust swojej wyobraźni, ponieważ różnorodność kształtów, kolorów i dekoracji jest nieskończona. Pracuj nad podstawowymi elementami. To zajmie:

 • tkanina bazowa;
 • tkanina podszewka;
 • łączenie;
 • tkanina bawełniana;
 • stanik;
 • papier lub celofan do wzorników;
 • szpilki;
 • wątki;
 • koraliki.
 1. Zacznijmy tworzyć orientalny kostium piękności z gorsetem. Kubki biustonosza traktujemy jako podstawę, którą lubimy w formie, narysujemy na niej linię na środku i przypinamy do tej linii kalkę lub celofan ze szpilkami. Teraz owijamy miseczkę, więc na celofanie powstają dwie zakładki - u góry iu dołu. Zarysuj wszystkie linie znacznikiem.
 2. DIY kostium zrób to sam1DIY kostium zrób to sam2
 3. Usuń celofan i przenieś wzór na papier, dzieląc wzdłuż linii środkowej. Cięcie i zamykanie zakładki, teraz przeniesione na tkaninę.
 4. Orientalny kostium zrób to sam3DIY kostium zrób to sam4Orientalny kostium zrób to sam 5
 5. Wytnij części tkaniny w środkowej części. Rozłóż przedmiot na kubku, wygnij krawędzie po niewłaściwej stronie, zrób fastrygowanie i szyć.
 6. DIY kostium zrób to sam6Orientalny kostium zrób to sam7
 7. Teraz możesz pomyśleć o tym, jak uszyć kubek orientalnego stroju. Będziesz potrzebował grubej tkaniny lub pierścionka. Możesz zrobić kilka cienkich pasków, ale możesz zrobić jeden szeroki.
 8. Orientalny kostium zrób to sam8DIY kostium zrób to sam9DIY kostium zrób to sam10
 9. Możesz wymyślić oryginalne części boczne połączone cienkimi gumkami lub sznurowaniem. I pamiętaj, aby ozdobić stanik, części boczne i paski z koralików, cekinów i wszelkiego rodzaju błyszczy.
 10. DIY kostium zrób to sam11DIY kostium zrób to sam12
 11. Teraz szyjemy pasek, składa się on z dwóch części - z przodu iz tyłu. Wykonujemy wzory pasów kostiumu do tańca orientalnego, mocujemy go na cienkiej tkaninie, wycinamy. Uzyskane części są mocowane do włókniny, ponownie wycinane. Następnie przypinamy powstałe dwie warstwy na tkaninie bawełnianej i wycinamy. Wszystkie trzy warstwy ściegu zygzak wzdłuż krawędzi i na środku.
 12. DIY kostium zrób to sam13DIY kostium zrób to sam14Orientalny kostium zrób to sam 15
 13. Pracujemy z częścią przednią. Wycinamy fragment z głównej tkaniny z marginesem 2 cm na łuk, kroimy krawędzie, zakładkę i szpilkę. Pozostaje zszyć brzegi zygzakowatego ściegu.
 14. DIY kostium zrób to sam16Orientalny kostium zrób to sam 17Orientalny kostium zrób to sam 18
 15. Z tyłu paska wykonujemy podcięcia. Cięcie u dołu iu góry elementu obrabianego, nałożenie krawędzi na siebie i zapisywanie. Okazuje się wypukły kształt.
 16. DIY kostium zrób to sam19DIY kostium zrób to sam20DIY kostium zrób to sam21
 17. Jeśli chodzi o pierwszą część, wycinamy kawałek tkaniny, wycinamy brzegi, zginamy, rysujemy, tworząc wewnętrzny kontur.
 18. Orientalny kostium zrób to sam 22Orientalny kostium zrób to sam23Orientalny kostium zrób to sam 24
 19. Prawie udało się uszyć orientalny kostium dla dziewczyny tancerki, teraz jest kolejność ozdób. Musisz kupić frędzle z koralików (możesz to zrobić samodzielnie) i uciąć je od środka paska.
 20. Orientalny kostium zrób to sam 25Orientalny kostium zrób to sam26Orientalny kostium zrób to sam 27
 21. Pozostaje uszyć spódnicę. Mogą to być wycięte szyte kliny lub tylko lekkie trójkątne chusty.
 22. DIY kostium zrób to sam28DIY kostium zrób to sam29

  Orientalny strój jest gotowy własnymi rękami, teraz możesz podziwiać tych, którzy otaczają cię tańcem brzucha!