Ostatnio robótki ręczne zyskują na popularności wśród kobiet, ponieważ chcesz stworzyć coś własnymi rękami. W szczególności odnosi się to do haftu: przyciąga magię, gdy na tkaninie pojawia się wzór, który z czasem zamienia się w obraz. Frezowanie posiada urocze właściwości. W końcu jest to uniwersalny i jasny materiał.

Nawiasem mówiąc, historia tej odmiany koralików jest dość stara. Wiadomo, że ubranie egipskich faraonów i przedstawicieli egipskiej szlachty zostało ozdobione koralikami. Teraz haft z koralikami jest używany przez znanych projektantów mody i po prostu wykwalifikowanych needlewien. Ale czy jesteś gorszy? Proponujemy zaskoczyć innych swoimi własnymi stworzeniami. Porozmawiamy o koralikach hafciarskich dla początkujących.

Materiały do ​​haftowania za pomocą koralików

Do opanowania techniki haftu z koralikami potrzebne będą następujące materiały:

 • koraliki. Lepiej kupić czeskie lub japońskie koraliki, chińskie produkty są często niespełniające norm. Nawiasem mówiąc, perełki mają różny rozmiar i kształt (okrągłe, spłaszczone). Wybierz koraliki tego samego rodzaju, aby haft był płaski;
 • płótno. Rozmiar płótna powinien odpowiadać rozmiarowi koralików;
 • igła do koralików;
 • nici są lepsze syntetyczne, są mocniejsze;
 • nożyczki;
 • gilzę, jeśli to konieczne.
koraliki hafciarskie dla początkujących zdjęcie 1

Technika haftowania koralików dla początkujących

Dla początkującego lepiej jest kupić płótno w specjalistycznym sklepie z już wydrukowanym rysunkiem. Na zdjęciach koralików haftu dla początkujących, aby wybrać koraliki o wiele łatwiejsze. Często wskazuje na pożądaną liczbę lub kolor perełek. Zazwyczaj takie zdjęcia mają niewielki rozmiar, więc można je wyhaftować bez obręcza. Dla wygody zalecamy rozprowadzać kulki w pudełkach lub specjalnych pojemnikach.

beadwork dla początkujących zdjęcie 2

Pierwszy krok do tego, jak się uczyć, jak haftować koraliki , wykonuje się przez zszycie koralik na płótnie półkolem (szwem monastycznym) poziomo lub pionowo zgodnie z rysunkiem. Na płótnie gotowy rysunek jest zwykle podzielony na kwadraty. Igła i nitka są wkładane od dolnego lewego rogu, naciągnięte, naciągnięte na zgrubienie igły. Następnie igła jest przeciągnięta na niewłaściwą stronę płótna przez prawy górny róg kwadratu. W rezultacie koralik jest zszyty.

zroszony haft dla początkujących zdjęcie 3

Z przodu uzyskujesz poziome ściegi i ściegiem ślepym, pionowy ścieg. W ten sposób stopniowo będzie wyglądał wzór haftu.

zroszony haft dla początkujących zdjęcie 4

Schematycznie wygląda tak.

zroszony haft dla początkujących zdjęcie 5

Należy pamiętać, że wszystkie koraliki są nawleczone w jednym rzędzie, o dowolnym kolorze. Na końcu rzędu nić można przymocować węzłem i dalej haftować dalej.

Rozpoczęcie beadwork dla początkujących można zrobić za pomocą ikon. Są całkiem jasne, skuteczne. Haftowanie ich koralikami nie jest trudne: twarze i dłonie świętych nie są ozdobione koralikami, ale tylko ubrania i tło.

zroszony haft dla początkujących zdjęcie 6

Wyobraź sobie, jak miłe będzie to, że bliscy otrzymają na urodziny haft w postaci ikony z osobistym aniołem!

Ubrania z haftem dla początkujących

Kiedy twoje umiejętności haftowania koralikami zostaną naprawione, możesz zacząć ulepszać swoje ubrania. Ozdabianie przedmiotów za pomocą koralików jest obecnie popularną techniką. Najpierw znajdź wzór, który ozdobisz swoją garderobę.

 1. Wydrukuj wzór i przenieś go na kalkę.
 2. Narysuj kredowe lub mydlane kontury przyszłych koralików wzorcowych.
 3. Przymocuj kalkę z motywem do tkaniny.
 4. koraliki hafciarskie dla początkujących zdjęcie 8
 5. Następnie stopniowo i delikatnie przyszyć koralik do tkaniny, zgodnie z wzorem na kalce.
 6. W miejscach, w których wzór jest już w pełni wykonany, można kaleczyć kalkę.
 7. zroszony haft dla początkujących zdjęcie 9
 8. Jeśli ty udekoruj ubrania po obu stronach z tymi samymi wzorami, wykonaj haft symetrycznie, aby wzory były takie same.
 9. koraliki hafciarskie dla początkujących zdjęcie 10
 10. Nie dokręcaj nici tak mocno, aby tkanina się nie zacisnęła.
 11. To wszystko! Zobacz, jak to się zmieniło z haftem z koralików.
zroszony haft dla początkujących zdjęcie 11

Jedyna rada - rzeczy z koralikami najlepiej umyć ręcznie.