Jak bardzo rozwinęła się branża, ile zostało wymyślonych i wymyślonych w celu zwiększenia plonów, a nasze babcie zbierały obornik i zbierały go. I musimy przyznać, że dla ogrodu i ogrodu warzywnego takie naturalne dodatki organiczne nie są gorsze od nawozów przemysłowych. Okazuje się, że po tak długiej podróży znów powróciliśmy do opinii, że naturalne jest nadal bezpieczniejsze i bardziej użyteczne dla naszych dzieci. Jeśli właśnie kupiłeś kawałek ziemi i zamierzasz uprawiać zdrowe owoce i warzywa dla swojej rodziny, znajomość nawozów organicznych pomoże ci właściwie zastosować każdy rodzaj.


Nawozy organiczne - ich rodzaje i cechy

Logiczne jest dzielenie się na dwa obozy: niektóre odpady zwierząt, drugie - resztki roślinności. Pierwsze dodatki są potrzebne do regulacji równowagi chemicznej w miejscu, reszta wpływa na fizykę samej komy ziemskiej. W konsekwencji będą ze sobą współpracować, tylko w różnych kierunkach.

Rozważmy więc tradycyjne rodzaje nawozów organicznych dla ogrodu:

  1. Przede wszystkim pamiętaj obornik . Oczywiście zdobycie jego przyjemności jest czymś innym, ale struktura gleby i jej właściwości zmieniają się dosłownie na naszych oczach. Oczywiście nie można wprowadzić świeżego obornika w żadnych warunkach. Wcześniej musi osiągnąć pożądany etap, a mianowicie rozkład. Użyj połowy obrzękniętego lub zgniłego. Najcenniejszy spośród typów nawozów organicznych uważany jest za próchnicę, ma bezpośredni wpływ na cechy i właściwości ziemi, ich płodność. Dobra decyzja dla sadzonki, górnego sosu w ogrodzie i ogrodu kuchennego.
  2. Zgodnie z mottem "tanie i wesołe" od dawna na każdym terenie budowaneboksy kompostowe . Jest to jedna z najbardziej budżetowych metod przygotowania nawożenia (bez żadnych kosztów), ponieważ nawóz organiczny dosłownie rośnie na każdym rogu. W dziuplach zrzucaj całą trawę z miejsca, odpady roślinne po ugotowaniu. Następnie warstwy są zasypywane ziemią ogrodową. Możesz rzucić trochę gnoju. Po trzech latach masz w pełni przygotowany nawóz. Ale musimy przyznać, że produkcja nie jest tak duża i często takie pestki są używane do nawożenia sadzonek.
  3. Nie zapominajmy o torfie . Ten dodatek jest potrzebny do ułatwienia budowy ziemi. rodzaje nawozów organicznych Jazda i przejście wymagają dodatkowego przygotowania, a nizina jest całkowicie gotowa do użycia.
  4. Jako ciekły nawóz organiczny często przygotowuje się nastoi i herbatę z trawy z ogrodu . Po utrzymaniu takiej infuzji jest ona w pełni gotowa do wykonania. Najbardziej przyjemne jest to, że w postaci płynnej dodatek jest znacznie bardziej miękki, ma korzystny wpływ na zdolność sadzonek do opierania się chorobom i szkodnikom.

Są gotowe nawozy dla ogrodu, przemysłu, ale także organiczne. Tak zwana mąka z kości, rogów i kopyt, jest mączka z krwi. Prawie wszystkie rodzaje mąki pomagają wypełnić ziemię azotem i zapobiegają szkodnikom.