Opera Monte Carlo w Monako , położona nad brzegiem Morza Śródziemnego - jednego z najbardziej znanych teatrów w Europie, który ma najlepszych wykonawców na świecie. Odbywają się premierowe opery wybitnych reżyserów. A wszystko to pomimo faktu, że jest wystarczająco mały, w końcu mieści tylko 524 osoby. Zwiedzanie teatru jest zdecydowanie tego warte, a nawet lepiej - dostać się do spektaklu, aby uzyskać pełne zrozumienie tego, co jest tak dobre i atrakcyjne dla światowych artystów i innych artystów operowych i teatralnych.

Opera Monte Carlo jako dziedzictwo architektoniczne Monako

Opera Monte Carlo znajduje się w tym samym budynku co Kasyno Monte Carlo . Są one oddzielone tylko foyer, ale mają różne wejścia z ulicy. Budynek jest arcydziełem architektury i punkt orientacyjny w Monako samo w sobie. Został zbudowany nieco ponad sześć miesięcy po projekcie architekta Charlesa Garniera, który właśnie ukończył pracę nad Operą Paryską. Dlatego też w Monako opera nosi również nazwę Hall Garnier.

Nad stworzeniem Opery pracowało 400 utalentowanych mistrzów. Budynek opery w stylu bos-ar zdobią piękne wieżyczki, rzeźby i inne wykwintne detale. Wnętrze sali jest urządzone w kolorach czerwonym i złotym. Imponuje luksusem i gustem, mistrzowsko łączy różne style artystyczne. Freski, obrazy, rzeźby, lampy z brązu, kryształowe żyrandole, witraże - wszystko to nie może nie zaimponować zarówno odwiedzającym, jak i artystom. Opera Monte-Carlo wyróżnia się doskonałą akustyką sali, a to jedna z tajemnic jej światowej popularności.

Co robią w Operze Monte-Carlo?

Teatr został otwarty w 1879 roku z reprezentacją, która obejmowała muzykę instrumentalną, balet, operę i czytanie artystyczne wykonywane przez aktorkę Sarah Bernhardt. Oznaczało to początek tradycji przedstawiania na scenie reprezentacji różnych gatunków. Od tego czasu teatr w Monte Carlo zamienił się w scenę światową. Prawie przez 150 lat istnienia wystawiono tu liczne opery: Jaskółka G. Pucciniego, Don Kichot Masseneta, Dziecko i magia M. Ravel, Oblubienica cara Rimskiego-Korsakowa, Guldy i Giselli Francis, Helen i Dejanir z Saint-Saens, Potępienie Fausta przez Berlioza i wielu innych.

Na tym etapie znaleźli się tacy wybitni artyści jak: Fedor Chaliapin, Geraldine Farbar, Enrico Caruso, Claudia Muzio, Luciano Pavarotti, Georges Til, Titta Ruffo, Mary Garden.

Dziś w teatrze Monte Carlo każdego sezonu odbywa się 5-6 oper, często przybywają gwiazdy światowe i mistrzowie różnych gatunków.

Jak dostać się do teatru?

Możesz dostać się do Opery, przechodząc od Monaco-Ville w Monte Carlo autobusem nr 1 lub 2, a także współrzędnymi na trasie wynajęty samochód . W dni robocze teatr działa od 10.00 do 17.30. Dni wolne to niedziela i poniedziałek. Możesz zapoznać się z harmonogramem wydarzeń i ich cenami na stronie teatru.

Niedaleko od Opery są najlepsze restauracje w Monako i wielu hotele różne klasy, ale musisz zarezerwować pokoje z wyprzedzeniem, a następnie swoje odpocząć na pewno będzie przyjemnie.
Опера Монте-КарлоИнтерьер Оперы Монте-Карло