tydzień przed miesiączką boli podbrzusze Wiele kobiet zgłasza nieprzyjemne objawy przed krytycznymi dniami. Zwykle narzekają na problemy skórne, obrzęk piersi. Często mówi się, że tydzień przed miesiączką ból brzucha. Każda dziewczyna może wiedzieć, jakie zmiany w ciele towarzyszą jej cyklowi miesiączkowemu. Ważne jest również zrozumienie, w jaki sposób możesz złagodzić swój stan.

Powody, dla których żołądek boli tydzień przed miesiączką

Jednym z powodów są fluktuacje hormonalne, których nie da się uniknąć w ciele kobiety. Poziom progesteron wzrasta w drugiej fazie cyklu, ale bliżej do menstruacji zaczyna spadać. W tym czasie może wystąpić nieprzyjemne objawy, takie jak ból brzucha. Ale w przypadkach, w których poziom tego hormonu zbyt niskie dyskomfort staje się nie do zniesienia. Ten problem należy rozwiązać razem z ginekologiem.

Również w tym okresie zmniejsza się poziom endorfin, co powoduje ból, drażliwość, łzawienie. Ponadto, przed krytycznymi dniami macica pęcznieje. To wyjaśnia również, dlaczego żołądek boli tydzień przed miesiączką.

Pod koniec cyklu ciało gromadzi płyn, co prowadzi do braku równowagi elektrolitowej i wywołuje ból. Czasami dziewczynki mają późną owulację i ból jest spowodowany przez nią.

Ale w niektórych przypadkach naruszenie dobrego samopoczucia przed krytycznymi dniami nie jest związane z cyklem miesiączkowym. Dyskomfort może być spowodowany takimi problemami, jak:

  • zapalenie w miednicy z powodu infekcji lub hipotermii;
  • czasami pojawiają się bóle z powodu problemów jelitowych i są one błędnie kojarzone z nadchodzącymi miesiączkami;
  • różne urazy mogą prowadzić do podobnych objawów.

Jeśli dziewczyna ma podbrzusze regularnie tydzień przed jej okresem, musi porozmawiać z lekarzem. Tylko specjalista może dowiedzieć się, co powoduje ten stan.