Czasami poza tym, co było możliwe, informacja, że ​​krem ​​może pozbyć się blizn. Dzisiaj takie kremy istnieją, ale nie wszystkie z nich są naprawdę skuteczne. Oczywiście nadal najskuteczniejszy sposób usuwanie blizn pozostaje laserem. Ale nie wszyscy ludzie mogą pozwolić sobie na tę procedurę, a nie wszyscy ośmielą się podjąć tak ekstremalny krok. Ich nadzieją pozostaje krem, maść, żele, a nawet łaty, które pod kierunkiem wielkich naukowców naszych czasów zostały opracowane i stworzone.

Kontraktubeks - maść przeciw bliznom i bliznom

Niestety, to blizny po maściach leczniczych zbierają głównie negatywne recenzje. Ludzie go używają, ale właściwy efekt nie występuje nawet przy długotrwałym użytkowaniu.

Maść ma bardzo dziwną kompozycję, która należy do połączenia - wykorzystuje zarówno chemiczne składniki farmaceutyczne, jak i naturalne ekstrakty.

Contractubex składa się z heparyny sodowej - heparyny sodowej - ta substancja hamuje krzepnięcie krwi, alantoinę i ekstrakt z cebuli. Instrukcje wskazują, że maść spowalnia powstawanie blizn i dlatego jest stosowana na świeże blizny. Lek stymuluje produkcję kolagenu i ma działanie przeciwzapalne.

Maść jest przeznaczona do płytkich blizn. Zaleca się używać go razem z ultradźwiękami dla najlepszego efektu - być może dlatego są na nim negatywne recenzje, które stosowały go bez ultradźwięków.

Maści z blizn na twarzy i innych obszarach Kelofibraz

Chelofibrase to gęsty, gęsty krem ​​o konsystencji zbliżonej do maści. Ma trzy ważne składniki: mocznik, który reguluje procesy hydratacji skóry, a to zwiększa jej elastyczność, heparynę sodową i D-kamfora, która ma działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe.

Kelofibraza stosuje się nie tylko w leczeniu blizn, ale także w celu zapobiegania rozstępom na skórze, wynikającym z nagłych wahań wagi. Również ta maść jest nakładana na blizny po palić - mocznik dobrze nawilża i przywraca równowagę wodną w skórze. To narzędzie można uznać za dodatkowe w walce o skórę bez blizn. Środki stosuje się od 2 do 4 razy dziennie.

Kelo-cote (Kelo-cat) - maść do resorpcji blizn za pomocą silikonu

To narzędzie zawiera dwa interesujące składniki - polisiloksan - silikon, który jest rodzajem organicznej pochodnej krzemu i dwutlenku krzemu. Dwutlenek krzemu jest uważany za najskuteczniejszy środek stosowany obecnie w nieinwazyjnych metodach leczenia blizn, blizn i rozstępów.

Substancja ta pomaga blizny stać się płaskie, miękkie i nawilżone. Kelo-cat nie tylko odnawia skórę, ale również ją chroni w ciągu 24 godzin.

Scarguard - agent do leczenia

Ta mająca bliznę maść lecznicza składa się z trzech głównych substancji - hydrokortyzon, witaminy E i silikonu. Tak obiecująca kompozycja może być skuteczna - witamina E nawilża i regeneruje skórę, a silikon wyrównuje blizny i chroni skórę przez długi czas. Podczas stosowania maści ściska uszkodzoną skórę, a jednocześnie leczy tkankę. Zaleca się stosowanie leku dwa razy dziennie - rano i wieczorem.

Płyty silikonowe Spenco

maści przeciw bliznom i bliznom

Leczenie blizn i blizn za pomocą maści jest jedną z metod, która nie może być odpowiednia dla każdego, ze względu na organizację dnia lub osobiste odczucia, a więc farmaceuci stworzyli inną drogę - za pomocą płytek.

Spenco jest przezroczystą silikonową płytką o wymiarach 10x10 cm, która jest przymocowana do uszkodzonego obszaru plastrem lub bandażem i służy do leczenia wszystkich rodzajów blizn.

Zeraderm Ultra Cream

Ten rodzaj maści po bliznach po zabiegu tworzy na skórze film, który ściska uszkodzoną tkankę i promuje gojenie, a także działa wodoodpornie. Narzędzie chroni skórę przed promieniami UV, a zatem może być stosowane z korzyścią dla leczenia blizn twarzy.