Aby skutecznie leczyć oparzenie, musisz działać szybko i ostrożnie. Po dokonaniu oceny stopnia uszkodzenia skóry, należy wykonać niezbędne czynności, aby zminimalizować skutki obrażeń.

Najlepszy lek na oparzenia

Jeśli oparzenie jest lekkie, zabieg można wykonać w domu. W tym celu należy wybrać środki, które mają uniwersalne umiejętności. Tak więc właściwości, które powinny mieć idealne lekarstwo na oparzenia:

 • łatwość aplikacji;
 • zawierają składniki przeciwbólowe;
 • mieć zdolność chłodzenia;
 • mają jednorodną strukturę;
 • mają właściwości przeciwobrzękowe;
 • zawierają składniki antyseptyczne;
 • mają właściwości regenerujące;
 • umieszczone w wygodnym opakowaniu.

Oczywiście nie ma środków, które w pełni zaspokoją wszystkie wymagania. Co więcej, stopień i pochodzenie oparzenia mogą być inne. Dlatego środki leczenia muszą być wybrane zgodnie z urazem. Oparzenie chemiczne nie może być traktowane w taki sam sposób jak oparzenie termiczne, a środki zaradcze w przypadku oparzeń wynikających z kontaktu z truciznami roślin i zwierząt nie mają zastosowania do pierwszego lub drugiego typu oparzenia.

Skuteczne lekarstwo na oparzenia

Aby nie pomylić się z wyborem, warto przyjrzeć się bliżej własnościom leków o różnej strukturze. Na przykład konsystencja maści lub kremu nadaje się do głębszych oparzeń, ale tylko w późniejszych etapach gojenia. Takie środki mają dłuższy czas działania, są w stanie przeniknąć do głębszych warstw skóry. Wspierają regenerację tkanek, zapobiegają powstawaniu blizn.

Żel z oparzeń ma lekką strukturę. Lepiej stosować go w postaci sprayu, tworząc lekką piankę na powierzchni rany. Dlatego nie ma potrzeby dodatkowego działania na ból miejsca, rozprowadzania środka na skórze. Ta forma środka przeciw paleniu jest dobrze przystosowana do natychmiastowego działania przy niewielkich oparzeniach.

Najbardziej skutecznym lekarstwem na wszelkie oparzenia jest lek, który służy jako pierwsza pomoc. Jeśli stopień uszkodzenia eliminuje stosowanie grubych leków w czasie pierwszego leczenia, należy zastosować roztwory bakteriobójcze, aby uniknąć powikłań rany po oparzeniu.

Burn Treatments

anti-burn panthenol

Firmy farmaceutyczne, biorąc pod uwagę wszystkie potrzeby ofiar, oferują kilka rodzajów narkotyków. Wszystkie nowoczesne leki na oparzenia są produkowane w wygodnej formie i pozwalają wyeliminować prawie wszystkie efekty oparzeń pierwszego i drugiego stopnia. Oto niektóre z najpopularniejszych leków:

Środek na oparzenia - pantenol. Bardzo szeroko stosowany w leczeniu oparzeń pierwszego stopnia w postaci żelu. Po nałożeniu na skórę tworzy odporną piankę o lekkiej strukturze. Ma zdolności regeneracyjne, szybko przenika przez warstwy skóry, przywraca uszkodzoną strukturę skóry. W postaci maści lub kremu zaleca się pantenol do szybszego gojenia się ran skóry po usunięciu martwych cząstek skóry, nie tylko po oparzeniach, ale również po pęknięciach, jak również innych ranach.

Przeciwbakteryjny i przeciwbólowy w przypadku oparzeń - dioksysol. Ten lek ma właściwości antybakteryjne. Zawiera również znieczulenia miejscowe, które pozwalają złagodzić objawy bólu w przypadku oparzeń.

Uzdrawiający środek Burns - Actovegin. Podobnie jak pantenol, jest dostępny w postaci żelu, kremu i maści. Ma działanie gojące rany i pomaga chronić ranę po poparzeniu. Żel stosuje się we wczesnych stadiach leczenia oparzeń. W miarę postępu leczenia krem ​​stosuje się w następnym porządku, a następnie w maści.

Strona główna zadośćuczynienie za oparzenia

Oczywiście lepiej jest, gdy gotowy środek do oparzeń jest zawsze pod ręką. Ale zdarza się również, że w domu nie było nic odpowiedniego i nie ma możliwości ucieczki do apteki. spalić środek leczniczy Następnie możesz szybko przygotować najlepsze lekarstwo na oparzenia w domu:

 1. Oddziel białko kilku jaj.
 2. Pokonaj białko aż do spienienia.
 3. Zastosuj chłodną pianę do miejsca oparzenia po ochłodzeniu urazu pod strumieniem zimnej wody.

Warto pamiętać, że domowe środki zaradcze są dobre tylko w przypadku drobnych oparzeń. Pomagają one złagodzić zaczerwienienie i lekki obrzęk, w niektórych przypadkach łagodzą ból, ale mogą być źródłem infekcji.

Bądź ostrożny! Nie używaj środków do domu w przypadku ciężkich oparzeń z głębokimi zmianami skórnymi.