Wszyscy od dawna doceniliśmy wygodę dywanów. Mogą się ukryć, siedząc na kanapie w salonie, na otwartym weranda , w kawiarni, a nawet w samolocie! Pledy wykonane są z różnych materiałów - wełny, mikrofibry, włókna bambusowego, polaru, sztucznego futra itp.

Ciepły pled z rękawami

W postaci plaidów są nie tylko standardowe, prostokątne. Jedną z nowości jest niezwykły koc z rękawami. Okładka ma oczywiste zalety: w porównaniu z modelami tradycyjnymi jest znacznie wygodniejsza, ponieważ nie opada i nie schodzi z górnej części ciała osoby objętej nią. Osiąga się to dzięki specjalnemu nacięciu: wsuwasz ręce w rękawy i przykrywasz nogi dolną częścią dywanu. Ponadto dłonie pozostają wolne - można z łatwością trzymać filiżankę, telefon lub książkę, a nawet pracować przy komputerze, będąc jednocześnie ciepło osłoniętym. Koc z rękawami to świetne znalezisko dla tych, którzy marzną cały czas! Do tego dochodzi nawet specjalne imię - "odręcznie".

Takie pledy są również ciekawe pod względem wzornictwa: są nie tylko monofoniczne, ale również ozdobione różnymi wzorami. Modnym obecnie modelem jest koc noworoczny z rękawami z wizerunkiem jelenia, płatków śniegu, gwiazdek itp. Wzory te należą do norweskich rodzajów ozdób, które czasami są również nazywane skandynawskimi lub żakardowymi. Kocyk z rękawami może mieć dowolny kolor: zielony, czerwony, niebieski, biały. Jeszcze bardziej kreatywną opcją jest pled z wizerunkiem Świętego Mikołaja, a dokładniej jego ubrania. Mężczyzna pokryty takim dywanikiem wygląda, jakby był ubrany w garnitur Santa, który wygląda bardzo zabawnie.

Szczególnie popularne są koce z rękawami wykonanymi z polaru i mikrofibry. Te materiały, chociaż syntetyczne, mają swoje zalety. Pozwalają na uzyskanie powietrza i wilgoci, tworząc wygodny mikroklimat pod dywan.

Koc noworoczny z rękawami 1Noworoczna krata z rękawami 2Noworoczny plaid z rękawami 3
Noworoczny plaid z rękawami 4Noworoczny plaid z rękawami 5Noworoczny plaid z rękawami 6
Noworoczny plaid z rękawami 7Noworoczny plaid z rękawami 8Noworoczna krata z rękawami 9