Nudności nie są chorobą. To jest spazmatyczne uczucie, które jest oznaką wielu dolegliwości. Często chory w godzinach wieczornych. Nieprzyjemne zjawisko. Wiedząc, dlaczego jesteś chory wieczorem, możesz zminimalizować dyskomfort i z czasem zidentyfikować bardziej poważne niebezpieczeństwo.

Główne powody, dla których chory w godzinach wieczornych

Wieczorne i nocne ataki mdłości występują w następujących przypadkach:

  1. Wadliwe działanie układu pokarmowego. Można to przypisać zapalenie żołądka niedrożność jelit, choroba pęcherzyka żółciowego itp. Tę nudności zwykle towarzyszy straszliwy ciężar w jamie brzusznej i zawroty głowy, a nieco mniej - wymioty.
  2. Zatrucie pokarmowe. Oprócz nudności obserwuje się również spadek siły, wymiotów, gorączki itp.
  3. Patologia układu sercowo-naczyniowego, endokrynologicznego i nerwowego. Nudności wieczorem u osób z wysokie ciśnienie krwi może wskazywać, że rozpoczął się kryzys nadciśnieniowy. U osób chorych na cukrzycę nocne nudności wskazują na zmianę stężenia glukozy we krwi.
  4. Silny wstrząs emocjonalny doświadczany w ciągu dnia. Zwykle przed snem osoba ponownie przewija dzienne wydarzenia w głowie. Dlatego może wystąpić taki niewygodny stan.
  5. Ciąża Zwykle wieczorem chory po jedzeniu, a także ze względu na zmęczenie. Jednak u kobiet w ciąży toksykoza może wystąpić w godzinach porannych lub popołudniowych.

Ponadto może być niewygodny stan spowodowany przejadaniem się. Częściej występuje po wchłonięciu tłustych i ciężkich do trawienia pokarmu przed snem.

Jak złagodzić ten stan?

Filiżanka ciepłej herbaty imbirowej lub miętowej pomoże uporać się z nudnościami. Możesz również zjeść kilka plasterków cytryny lub rozpuścić miętowe cukierki.

Jednakże, jeśli wieczorem jest stale nudności, lepiej jest zobaczyć się z lekarzem i poddać się leczeniu. Czas stracony tylko pogorszy sytuację.