Park przyrody na Majorce nie jest zbyt duży, ale bardzo interesujące zoo praktycznie w centrum wyspy, które należy koniecznie odwiedzić, szczególnie jeśli masz wypoczynek z dziećmi. Znajduje się w pobliżu miasta Santa Eugenia, w gminie o tej samej nazwie. Natura Park został otwarty w 1998 roku i od tego czasu pozytywnie nastroił tysiące odwiedzających. Wiele turyści z dziećmi na czas jednej podróży 2-3 razy w Parku Natura.

Powierzchnia zoo wynosi około 33 tysięcy metrów kwadratowych.

Tutaj możesz nie tylko podziwiać różnorodne zwierzęta, gady i ptaki (są one domem dla ponad pięciuset gatunków), ale także je pogłaskać i karmić je specjalnymi produktami kupionymi od razu. Harmonogram karmienia można zobaczyć bezpośrednio na klatkach ze zwierzętami, niektóre zwierzęta mogą nawet wejść w woliery - na przykład lemury, które są ulubieńcami społeczeństwa.

Tutaj można zobaczyć inne zwierzęta - tygrysy i pantery, kangury i jeżozwierze, zające Patagończyków, płaszcze, surykatki, zebry, szopy pracz i wiele innych. Poza dzikimi zwierzętami żyją tu domowe kaczki, kozy, jakaki, konie, króliki, krowy, a nawet kury, ale przede wszystkim w zoo są różne gatunki ptaków.

Zoo Nature park jest dość zacienionym miejscem, więc dobrze się tam bawicie, o każdej porze roku i dnia, w którym go nie odwiedziliście. Jedyne, co należy wziąć pod uwagę, to to, że po południu niektóre zwierzęta stają się mniej aktywne - mają "czas siesta".

Jak się tam dostać?

Z tego zoo na Majorce można dojechać regularną trasą lotu nr 400 z Palma de Mallorca. Zapoznaj się z harmonogramem z większym wyprzedzeniem, ponieważ autobus nie jedzie bardzo często. Możesz także dostać autobus podróżujący po trasie Palma de Mallorca - Can Picafort .

Pomimo tego, że Santa Eugenia znajduje się prawie obok, dość trudno jest dojść pieszo do zoo.

Zoo jest otwarte codziennie od 10-00 do 18-00. Bilet "dla dorosłych" kosztuje 14 euro, "dzieci" (dla dzieci poniżej 12 lat) - 8 euro, dzieci poniżej 3 roku życia odwiedzają zoo za darmo.

Dla tych, którzy przybyli samochód jest bezpłatny parking w pobliżu zoo.