National Carillion to wyjątkowy zabytek architektury, który jest największą na świecie dzwonnicą. Carillion znajduje się na Aspen Island w środku Canberra .

National Carillion był darem od rządu brytyjskiego dla Australijczyków na cześć 50. rocznicy założenia Canberry. 26 kwietnia 1970 r. Brytyjska królowa Elżbieta II odwiedziła uroczyste wydarzenie na cześć otwarcia pomnika.

Unikalna struktura Carillion

Carillon, podobnie jak organy, jest skomplikowanym i drogim instrumentem muzycznym, więc wymaga osobnego budynku. Zewnętrznie carillon to wysoka wieża, której wysokość sięga 50 metrów. Trzech zachodnich architektów australijskich - Charles Cameron, Robert Chisholm i Nicole - zajmowało się pracami architektonicznymi i projektowymi nad budową Carillon.

Wieża zbudowana jest w formie trzech trójkątnych kolumn. Unikalność struktury polega na tym, że wszystkie jej komponenty są całkowicie pionowe, nie mają żadnego rozszerzenia do podstawy. Chociaż prawo stabilności mówi, że każda pionowa struktura powinna być przechowywana na szerokiej podstawie.

W ramach wyjątkowej dzwonnicy było 53 dzwony. W 2004 roku narodowy carillon przeszedł niewielką renowację. Przestrzenie wewnętrzne zostały zaktualizowane przez projektantów i dodano 2 dzwonki. Obecnie Carillon obejmuje 55 dzwonów. Masa najmniejszego dzwonu to zaledwie 7 kg, a największa waga to aż 6 ton. Ich chromatyczna postawa sięga 4,5 oktawy. Dzwonki Carillon są nieruchome, a ich języki połączone są z klawiaturą.

Wysepka z dzwonnicą połączona jest z brzegiem mostem dla pieszych, nazwanym na cześć słynnego carillonisty Johna Gordona. Gordon jako pierwszy zagrał nowego Carilliona w dniu jego odkrycia.

National Memorial of Workers został wzniesiony w sąsiedztwie Carillon, aby jego goście mogli usłyszeć odgłosy Carillon, wspominając zmarłych bliskich.

Muzyczny repertuar i koncerty National Carillion

Dzwonki w Carillon dzwonią co 15 minut, a na początku każdej nowej godziny słychać cichą, krótką melodię. Melodie ciągle się zmieniają: grają też klasyczne dzieła wybitnych kompozytorów, a także muzyka z pieśni narodowych.

Systematycznie organizowane koncerty w Carillon. W każdy czwartek, środę, piątek i niedzielę można cieszyć się doskonałą muzyką od godz. 12.30 do 13:30. Koncerty odbywają się całkowicie bezpłatnie. Programy koncertów są również dość różnorodne, z wyjątkiem klasyki i muzyki ludowej w Carillon, specjalnie zaadaptowane oryginalne utwory napisane na brzmienie tego instrumentu. Uroczyste koncerty w Carillion odbywają się w Narodowy Dzień Australii, w dni pamięci poświęcone zmarłym żeglarzom i policjantom oraz innym ważnym wydarzeniom i świętom.

Teraz kobiety grają w Carillion. Carrionists są tutaj szanowani. Na parkingu dla nich wydzielone są oddzielne miejsca ze specjalnymi znakami-wskaźnikami.

Oprócz wspaniałej muzyki, która pochodzi z Carillion, goście mogą podziwiać zapierający dech w piersiach widok na jezioro Burley-Griffin i centrum Canberry, wspinając się na małą platformę widokową. W nocy wieże Carillion są oświetlone, tworząc wspaniały widok.

Dodatkowe informacje

Zabytek w Canberra znajduje się w Lake Burley Griffin Apen Island ACT 2600, Australia. Możesz się tam dostać autobusem (nr 4, 5, 11, 200, 251, 252, 255, 259, 712, 714, 717, 743, 744, 765, 767, 775, 791, 938, 980) Królowie, a następnie idź alejkami na wyspę Espen.

Tryb pracy National Carillion jest całodobowy, a wizyta dla wszystkich gości jest całkowicie bezpłatna.

Карильон с высотыМост к КарильонуКарильон ночью
КолоколаКарильон в вечернее времяКуранты