macica macicy z menopauzą Myoma jest znana jako łagodny nowotwór, który rozwija się z tkanki mięśniowej macicy. Przyczyny jego wystąpienia przez lekarzy nie zostały jeszcze ustalone. Według statystyk, najczęściej choroba jest diagnozowana u kobiet nieródkowych po 30 latach. Jeśli łagodny nowotwór nie przeszkadza kobiecie, wtedy lekarze nie śpieszą się, aby ją usunąć, ale tylko obserwować i leczyć lekami. U kobiet w wieku rozrodczym mięśniak może zwiększać swoją wielkość, powodować ból i silne krwawienie. Ostatnie badania genetyczne wykazały, że choroba macicy się nie zmienia rak .


Objawy choroby podczas menopauzy

Mięśniaki macicy, w tym menopauza, są często bezobjawowe. Jednak w niektórych przypadkach może to przeszkadzać kobiecie. Ale nawet jeśli wykryliśmy u siebie jeden lub kilka objawów, nie warto samodzielnie diagnozować choroby. Do tego dochodzą coroczne badania lekarskie i diagnostyka ultrasonograficzna, z których nie można znieść łagodnego guza.

Czasami mięśniaki macicy w okresie menopauzy objawiają się następująco:

  • przedłużony ból w jamie brzusznej;
  • ból podczas stosunku płciowego;
  • zwiększyć talię;
  • uczucie ciśnienia w jamie brzusznej;
  • częste zapotrzebowanie na oddawanie moczu;
  • zaparcie;
  • ból w nogach i plecach.

Wysokie prawdopodobieństwo zwiększenia rozwoju mięśniaków macicy po menopauzie u kobiet z otyłością i z częstymi stanami zapalnymi narządów miednicy. Wpływa również na poziom hormonów. Te statystyki pokazują, że czynnik dziedziczny jest ważny, a ryzyko rozwoju choroby w okresie menopauzy jest wyższe dla tych kobiet, których krewni już cierpieli z powodu tej patologii.

Leczenie mięśniaków macicy w okresie menopauzy

Ustalono, że objawy tej choroby w okresie menopauzy często stają się jeszcze mniej zauważalne. objawy mięśniaków macicy z menopauzą Istnieją informacje na temat przypadków, kiedy macicy mięśniaki w okresie menopauzy zostały "rozwiązane". Dokumentacja nie jest jednak łatwa do znalezienia. Obserwowano również przypadki, w których guz macicy z początkiem menopauzy zwiększał rozmiar i powodował zły stan zdrowia. Indywidualność kobiecej struktury ciała nie pozwala na menopauzę, aby przepisać ogólne leczenie mięśniaków macicy. Nie ma również uniwersalnych metod leczenia, nawet zabieg chirurgiczny nie jest wskazany w 100% przypadków.

Zatem wniosek, co należy zrobić, gdy kobieta okaże się łagodna guz macicy - sugeruje - polegać na lekarzach i tylko z ich pomocą podjąć decyzję o leczeniu lub operacji.