gry muzyczne w przedszkolu Muzyka jest wiernym towarzyszem człowieka. W każdej sytuacji życiowej jest melodia, która podniesie na duchu, pomoże pokonać smutek i apatię. Żadne wakacje nie są kompletne bez muzyki, a przypadkowo usłyszane piosenki z dzieciństwa dają poczucie bezgranicznej radości i pogodnego szczęścia.

Naukowcy twierdzą, że nawet będąc z mamą w brzuchu, dzieci są już w stanie postrzegać i rozumieć muzykę. Dlatego kobiety w ciąży muszą starannie wybrać repertuar , które sprawią, że okruchy będą tylko pozytywnymi emocjami.

Muzyka w przedszkolu

Wprowadzenie przedszkolaków do świata muzyki jest jednym z głównych zadań wychowawców. Aby stworzyć przyjazną atmosferę wśród dzieci i dobry nastrój w przedszkolu, żadna lekcja nie przechodzi bez muzycznego akompaniamentu lub grania. Poranna gimnastyka Kultura fizyczna, wodne zabiegi na basenie, poranne występy i święta tematyczne uzupełniają przyjemne melodie i piosenki.

Edukacyjne gry muzyczne dla dzieci

Bardzo ważne dla rozwoju dzieci w przedszkolu są gry muzyczne: mobilne i taneczne, rozwijające, dydaktyczne, folkowe - w każdym razie są nieocenione w kształtowaniu pełnej osobowości każdego dziecka.

Ruchome gry muzyczne dla dzieci rozwijają poczucie rytmu i koordynacji ruchów, uczą się wykonywać proste ruchy taneczne, poprawiają nastrój, zwiększają kontakt. Na przykład gra "Morze martwi się raz ..." , która jest kochana przez więcej niż jedno pokolenie dzieci , jest bardzo prosta do wykonania, ale daje dzieciom wiele pozytywnych emocji. Za rozgrywanie akcji tutor przygotowuje zabawną i rytmiczną melodię. Podczas gdy muzyka gra, dzieci tańczą, a lider mówi: "Morze martwi się raz, morze martwi się dwoma, morze martwi się trzema. Postać morza zamarza! "Potem muzyka przestaje działać, a maluchy powinny stać spokojnie. Przegrany to dziecko, które przeniosło się za zespołem. gry muzyczne taneczne dla dzieci

Muzyczne gry edukacyjne dla dzieci przyczyniają się do zintegrowanego rozwoju dzieci: uczą się odróżniać instrumenty muzyczne, nuty, naturę i nastrój melodii, rozwijają logiczne myślenie i pomysłowość. Żywym przykładem takiej gry jest gra muzyczna i dydaktyczna "Magiczne kwiaty" . Na początku nauczyciel rozdaje każdemu z uczestników trzy kwiaty. Na jednym kwiatku przedstawiona jest miła i spokojna twarz, druga - smutna, na trzeciej - wesoła i psotna. Wtedy muzyka się włącza, a dzieci powinny wybrać kwiat z takim obrazem, który pasuje do natury melodii.