Wypadanie włosów jest nieprzyjemnym zjawiskiem, którego przyczyną może być stres , przeciążenie psychiczne, zaburzenia hormonalne, choroby narządów wewnętrznych, niewłaściwy metabolizm, itp. Aby wyleczyć, potrzebna jest sama choroba, która spowodowała problemy z włosami, ale ostrożna dbałość o włosy pomaga przywrócić ich prawidłowy wzrost szybciej i przywrócić zdrowie i siłę.

Mamusia do porostu włosów

Doskonały środek ludowy do wzmacniania mieszków włosowych, sprawiający, że włosy stają się gładkie, lśniące i żywe, to mumia włosów. Jest stosowany w postaci różnych rozwiązań, dodaje się do szamponów i balsamów, tworzy maski.

Co jest przydatne w przypadku włosów mumii?

  • poprawia krążenie krwi w pobliżu mieszków włosowych;
  • przywraca poziom miedzi i cynku niezbędny do uzyskania korzystnego wzrostu włosów;
  • ma pozytywny wpływ na komórki rzęsate i odpowiednio poprawia jego strukturę;
  • dzieli składniki odżywcze, których "pacjent" nie ma;
  • pobudza uśpione mieszki włosowe.

Wszystkie te działania prowadzą do ukierunkowanej i kompleksowej poprawy struktury loków.

Zastosowanie mumie do włosów

Istnieje kilka sposobów na wykorzystanie tego leku:

  1. Możesz wlać 10% roztwór mumii do butelki z rozpylaczem i równomiernie rozprowadzić ją przez włosy. Po godzinie głowę należy myć zwykłym szamponem. To narzędzie pomaga również przy silnym wypadaniu włosów, a nawet przy łysieniu. Przepisy z mumią skuteczną na włosy o przedłużonym użytkowaniu. Dla tej metody zalecany jest kurs miesięczny.
  2. Jeśli w szamponie dodać niewielką ilość tego produktu (0,2 g), 1 łyżka. łyżkę miodu i nałóż na skórę głowy na pół godziny, potem zobaczysz, że mumia ma również właściwość odżywczą. Po tej procedurze włosy staną się jedwabiste i błyszczące. Powtarzaj to 1-2 razy w tygodniu, możesz również zmyć kompozycję z głowy w zwykły sposób.
  3. Wspaniały efekt daje maska ​​z mumią na włosy. Aby go przygotować, musisz wymieszać ten lek z 1 łyżeczką miodu, żółtkiem jaja w temperaturze pokojowej. Mieszaninę wciera się w skórę głowy i rozprowadza przez włosy. Maskę należy trzymać przez około 40 minut, przykrywając głowę plastikiem i ręcznikiem. Taka przydatna kąpiel pomoże przywrócić i wzmocnić włosy nie gorsze niż drogie rzeczy apteczne.

Mumiyo stosuje się zarówno w postaci naturalnej, jak i sok z rokitnika, naparu korzenia łopianu, żurawiny, czosnku i cebuli. Wkładając kompozycję na włosy, niektóre składniki można rozprowadzić na skórze twarzy, ponieważ ona również potrzebuje opieki. Należy zauważyć, że mumia jest bardzo powszechna w kosmetologii i jest aktywnie zalecana do stosowania w związku z różnymi problemami.

Istnieje ogromna liczba metod używania mumii do włosów. Ten cenny dar natury, którego pochodzenie pozostaje tajemnicą, może zdziałać cuda. Uszkodzone, kruche, suche włosy Uzyskaj wspaniały wygląd przez kilka miesięcy.

Możesz również kupić gotowe leki z mumią w aptekach. Obecnie sprzedawane spraye, szampony, maski, a także maska ​​z mumią na włosy pigułki, za pomocą których staniesz się jeszcze piękniejsza. Pigułki, nawiasem mówiąc, mogą być używane zarówno w środku, jak i gotować z nich różne leki.

Przeciwwskazania do użycia

Podczas kursu nie możesz pić alkoholu. Jest także przeciwwskazany w leczeniu mumii u kobiet w ciąży i karmiących piersią, dzieci w wieku poniżej 12 lat, osób z nowotworami, krwawieniem, nadciśnieniem. Jest to silny lek, więc zanim zastosujesz środek, musisz skonsultować się z lekarzem - pomoże to zidentyfikować prawdziwą przyczynę osłabienia włosów i uniknąć błędów w leczeniu.