W japońskiej prefekturze Wakayama znajduje się niesamowita Góra Koyasan. Oto duża liczba klasztorów buddyjskich, które należą do szkoły Singon.

Informacje ogólne

Pierwsza świątynia została założona przez słynnego mnicha Kukai w 819 roku. Kapliczka znajduje się w dolinie otoczonej 8 górskimi szczytami na wysokości 800 m nad poziomem morza. W dawnych czasach na Górze Koya w Z Japonii było tam około 1000 klasztorów, ale we właściwym czasie było tylko około 100 budynków.

Храм

Istnieje legenda, zgodnie z którą miejsce budowy buddyjskiej szkoły i pierwszej świątyni (Dandze Garan) Kukai pomógł znaleźć łowcę i jego matkę. Dali mnichowi dwa psy, które znalazły świętą wadżarę. Dziś jeden z budynków pokazuje historię z tej legendy, a czarno-białe psy są uważane za pielgrzymów.

Сюжет из легенды

Opis kompleksu świątynnego

Najbardziej znane budynki na Górze Koya-san to:

 1. Okuno-in to święte mauzoleum, w którym znajdują się pozostałości Kukai, otoczone dużym cmentarzem (około 100 000 grobowców). Słyszą tu znani wyznawcy mnichów, polityków, feudałów itp. W pobliżu znajduje się sala Lampad i słynny kamień Bodhisattwy Maitrei, dający szczęście i siłę wszystkim, którzy go dotykają.
 2. Главный зал горы Коя-санОкуно-ин
 3. Element-daito to pagoda znajdująca się w centrum Singhal Mandala, która obejmuje Japonię. Budynek jest częścią kompleksu Garant.
 4. Пагода
 5. Congobu-ji jest najważniejszą i najstarszą świątynią szkolnego syngonu. Wewnątrz można zobaczyć ilustracje z życia mnichów wykonane przez rzemieślników w 1593 roku. Wokół instytucji są przedszkola do medytacji.
 6. Grób Tokugawa - został zbudowany przez 3 Shogun Tokugawa Iemitsu w 1643 roku, ale w krypcie nie było nikogo pochowanego.
 7. Dzsonyin to świątynia dla kobiet, położona w słynnym miejscu, gdzie pielgrzymi rozpoczynają swoją podróż.
 8. Muzeum Reyhokan - przechowuje prawie 8% wszystkich narodowych skarbów kraju. W instytucji można zobaczyć zdjęcia, zwoje, posągi, duże mandale i inne eksponaty. Punktem kulminacyjnym instytucji jest biografia buddyjskiego mnicha Kobo Daisi, wykonana na zdjęciach.
 9. Dandzegaran - centralny klasztor, w skład którego wchodzi najstarszy budynek - Fudodo, zbudowany w 1197 r., A także pagoda Compound Daito, skarbnica, sala portretowa Miyado.
 10. Świątynie są połączone ze sobą specjalną ścieżką, która jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Główne wejście do sanktuarium zdobi brama Dimona, zbudowana w XII wieku.

W lecie miejsca te są pełne jasnej i bujnej zieleni (na przykład sosny parasolowej), zimą stąd można zobaczyć malowniczy widok na pasmo górskie, wiosną kwiaty wiśniowe, a jaskrawo czerwone klony są wszędzie na jesieni. Powietrze na Górze Koya-san w Japonii jest czyste i świeże, a cisza i spokój pomagają zanurzyć się w kulturze buddyzmu.

Красный клен

Funkcje wizyty

Dla turystów i pielgrzymów, którzy chcą spędzić noc tutaj, oferowane są takie rozrywki:

 • odwiedzić "cmentarz duchów" w nocy;
 • kąpiel w beczkach;
 • znajomość życia i zwyczajów w klasztorze.
Монахи

W sanktuarium konieczne jest ścisłe przestrzeganie pewnych zasad, na przykład, aby nie chodzić po świątyni w butach lub nie przychodzić na modlitwę w sposób nieprzyzwoity. Na terenie Koya-san w Japonii znajduje się wiele sklepów spożywczych i sklepów z pamiątkami, a także małe kawiarnie.

Koszt przyjęcia do każdej świątyni jest inny i zaczyna się od 2 $, dzieci poniżej 6 lat bezpłatnie, a dla uczniów i studentów często są zniżki. Restauracje są otwarte od 08:30 do 17:00.

Istnieje bilet łączony, którego koszt wynosi około 13 USD. Obejmuje możliwość odwiedzenia 6 popularnych miejsc. Można go kupić w dowolnym ośrodku turystycznym na górze Koya-san.

Комната для сна

Jak się tam dostać?

Od Osaka Możesz wziąć pociąg Nankai Railways do stacji Gokurakubashi. Stąd do góry jest kolejka, która kosztuje 3 dolary i trwa 5 minut po drodze. Nawet Koya-san z przystanku autobusowego jedzie wąska serpentyna. Pieszo nie można się wspinać.

Ворота