Takie podłogi jak laminat stają się coraz bardziej popularne ze względu na łatwość montażu i trwałość. Wzrost popytu na niego i cechy struktury doprowadziły do ​​konieczności stworzenia specjalnego mopa do mycia laminatu który dobrze zbierałby wilgoć, nie pozostawiał smug i nie drapał jej górnej warstwy.

W tym artykule przyjrzymy się rodzajom mopów do laminatu, aby ułatwić Ci podjęcie decyzji, który z nich jest lepszy.

Rodzaje mopów do laminatu

Mop do laminatu to wysuwany uchwyt z ruchomą platformą, na której za pomocą zszywek (zatrzaski lub kieszenie) są przymocowane dysze do mycia.

W zależności od dysz dzielą się na:

  • zawodowy;
  • gospodarstwo domowe;
  • uniwersalny.

W formie platformy dla załączników są:

  • prostokątny;
  • trójkątny.

Jaki rodzaj mopa wybrać do laminatu?

Aby określić, jakiego rodzaju mopem lepiej umyć laminat, należy określić rodzaj czyszczenia i powierzchnię oczyszczonego pomieszczenia.

W przypadku małych pomieszczeń, w których konieczne jest czyszczenie na mokro i na sucho, odpowiedni będzie mop do użytku domowego do laminatu z dyszą z mikrofibry. Do tego mopa można kupić 3 rodzaje dysz, przeznaczone do różnych rodzajów czyszczenia: do mokrych, suchych, mieszanych. Ten mop jest wygodny do zmywania nawet sufitów, podłogi pod meblami i unikania przeszkód. Ale są one szybko usuwane i mogą zbierać tylko niewielkie śmieci.

Profesjonalne mopy przeznaczone są do bardzo częstego czyszczenia na dużych obszarach, takich jak biura, szpitale, restauracje, kawiarnie, sklepy i inne.

Ma podłużną, prostokątną dyszę (więcej niż domowe o 20 cm), najczęściej z zapętlonymi końcami wykonanymi z różnych materiałów. Taki mop może być używany dłużej niż gospodarstwo domowe i gromadzi więcej śmieci.

ściągaczka do laminatu z wirowaniem

Uniwersalny mop z laminatu ma trójkątną platformę z dyszą wykonaną z gumy z małymi kolcami, które usuwają wszelkie zanieczyszczenia bez uszkodzenia powierzchni. Doskonale nadaje się do mycia małych pomieszczeń z wieloma kątami: kuchni, łazienki, WC. Ten mop może być używany do mycia i linoleum, szkła i luster o dużym obszarze.

Nadal istnieją mopy dla laminatu z trybem tłoczenia zbędnej cieczy, w którym kompletny zestaw zawiera łyżkę w mechanizmie ściskającym.

Aby mop laminatu trwał dłużej, musi być dobrze wysuszony i przestrzegać zasad czyszczenia: przed przystąpieniem do czyszczenia na mokro konieczne jest wysuszenie w celu usunięcia wszystkich dużych śmieci i użycie specjalnych środków czyszczących.